Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Open Studios

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

27. 9. 19:00

Nabitý úterní večer ve smíchovské továrně představí průřez tvorbou současných rezidentů a rezidentek ateliérového programu MeetFactory a zároveň zahájí dvě velmi výjimečné výstavy. Společný  – ovšem nikoli kolektivní – výstavní projekt Aleksandry Vajd, Hyneka Alta, Anetty Mony Chisy, Jena Kratochvila a Adély Svobodové, jenž se zabývá různými druhy partnerství bez vymezených sfér vlivu, a také velkolepou sérii nástěnných maleb v Galerii Kostka, kterou společně vytvořili Anežka Hošková, Lucie Svoboda Mičíková a Pavel Příkaský.

 


Robert Curgenven: AGENESIS Pavilion MeetFactory
Vstupujte pomalu, abyste umožnili postupné pronikání zvuků okolo vás. Na některých místech se zastavte, zavřete oči a naslouchejte. Tato site-specific verze live setu AGENESIS (původně uvedeného jako A/V performance v roce 2019) byla prostorově upravena pro MeetFactory v rámci série Open Form Pavilion of Air. Pavilon AGENESIS v MeetFactory představuje sonické dobrodružství koridorem všemožných zvukových choreografií, pohyb skrze neviditelnou architekturu, venkovní pavilon beze stěn spouštěný GPS.

 

✸ V posteli s Katyou Mamchur
Katya Mamchur toho dne doslova nemohla vstát z postele. Pozvala nás tak přímo do svého dočasného útočistě v ateliéru číslo 16, kde hodlá strávit celý večer. Přidejte se. Bude prostor si povídat, svěřit se, schovat se před světem a vzájemně si naslouchat.

✸ Projekt Leefwerk

Leefwerk cestují po Evropě s výsledky své umělecké tvorby na prodej. Protože kulturní politiku určuje liberální myšlení, napadlo je přistoupit k otázce získání slávy na umělecké scéně jako ke zdroji experimentování. A jelikož stát se umělcem může být samo o sobě uměleckým projektem, stal se i tento projekt projektem uměleckým.
Proto cestují po světě autem, které bylo přestavěno na prodejní stánek, aby mohli experimentálním způsobem prodávat své umění. Tímto přestavěným vozem se Leefwerk symbolicky profilují jako „nezvaní umělci“, kteří podnikají nájezdy na zavedené umělecké scény a svá díla prodávají za hubičku.


✸ Oksana Proshutya: Démon a Hračky
Dvě velké instalace – Démon a Hračky – představí ukrajinská umělkyně Oksana Proshutya, která je v MeetFactory od dubna na rezidenci. Z pobytu ve smíchovské továrně, který jí měl primárně poskytnout dočasné umělecké útočiště, se stalo velmi produktivní období, během nějž se Oksana krom práce na vlastní tvorbě zapojila také do spousty (nejen) výtvarných projektů vedených nebo organizovaných dalšími rezidenty a rezidentkami.
Instalace Démon a Hračky jsou reakcí na současný stav světa, komentují válku, migrační krizi, nový život v Praze a vlast, kterou Oksana se svou rodinou před několika měsíci opustila. Představujeme je nejen jako výstavu, ale spíše jako prohlášení, poskytnuté autorkou v současné rozbouřené době.

✸ Básně Yulie Kisil a Perła i Jego Starzy
Skupina Perła i Jego Starzy vystoupí s literárně-hudebním představením, které se zabývá smrtí, postmoderním infantilismem, geopolitickou bezvýchodností, nejistotou, depresí a tzv. identitou. Brilantní hudebníci - Jakub Tyro-Niezgoda a Zuzanna Siemińska - spolu s Perłou představí výsledky společných improvizací, přinášející úspěchy i neúspěchy.

Koncertu bude předcházet čtení básní Yulie Kisil.
 


✸ 19:00 | Vernisáž výstav v galeriích MeetFactory & zahájení audio projektu Roberta Curgenvena
✸ 20:00 – 21:00 | Projekt Leefwerk: Performativní přednáška (Dvorek)
✸ 20:00 – 22:00 | Kateryna Mamchur: Performance (Ateliér 16)
✸ 20:30 | Komentovaná prohlídka rezidenčního patra
✸ 20:30 – 21:30 | Spiral Sadness: Koncert (Foyer)
✸ 21:00 | Oksana Proshutya: Vernisáž výstavy (Ateliér 20)
✸ 21:30 | Urban Space Epics: Performance (Atelier 17)
✸ 21:45 | Spiral Sadness: DJ set (Foyer)
✸ 22:00 | Yulya Kisil: Čtení poezie & Perła i Jego Starzy: Koncert (Atelier 15)

Vstup je zdarma na celý večerní program.

Rezidenční patro není bezbariérové. Vede do něj cca 20 příkrých schodů.
Více informací naleznete ZDE