Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Open Studios on Tour | DŮM UMĚNÍ BRNO

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Open Studios on TourOpen Studios on Tour

15. 5. 10:00 - 21:00

Letos je celá polovina rezidenčního programu věnována The New Dictionary of Old Ideas, které by měly změnit způsob, jak uvažujeme o střední Evropě. Ve spolupráci s Domem umění v Brně pokračujeme a zaměřujeme se více na uměleckou produkci, na produkci znalostí a ateliérovou praxi. 
 
Projekt One Word Glossary se týká jednoho termínu, který se často vyskytuje jako součást umělecké praxe. Pokusíme se jej zachytit a popsat s bizarním využitím formy televizních reality show. Ve spolupráci s Danielem Hüttlerem vytvoříme mapu slov, s jejíž pomocí můžeme umělecké praxi lépe porozumět. 

… protože my všichni se nějakým SLOVNÍKEM zabýváme na denním základě, není rozhodně nutné zdůrazňovat, jak chabá a neadekvátní tato forma je.
Nakonec bez ohledu na to, kolik termínů a klíčových výrazů se pokusíme shromáždit a popsat, nikdy to nebude dost! 
 
Naším největším nepřítelem jsou metafory. Tuto básnickou formu nemůžeme spolehlivě transformovat a měnit, takže je nesnadno zachytitelná a těžko se s ní dá dál pracovat. Jak konstatoval už Friedrich Nietzsche – za armádami metafor následují nové metafory, čímž vzniká stálý příliv významů, které se beznadějně snažíme uchopit a popsat.


Program:
10:00–17:00 One Word Glossary workshop
19:00 prezentace The New Dictionary of Old Ideas / Lucia Kvočáková a Piotr Sikora, prezentace FKSE – Studio of Young Artists Association Budapest / Miklós Zsámboki

Událost probíhá v Domě pánů z Kunštátu v Brně. Vstupné je volné.