Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

OPEN STUDIOS // performance / video / diskuze /after party

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

12. 3. 18:00

Meet the Artist ! 
--->> Oliver Micevski (MK), Viktor Valášek (CZ) v kurátorské koncepci Piotra Sikory (PL), Lucie Mičíková (CZ) & Zuzana Žabková (SK), Urban Space Epics (US/CZ), Mira Gáberová (SK), Martinka Bobríková (SK) & Oscar de Carmen (ES), Mark von Rosenstiel (US), Eva L’Hoest (BE) & François Boulanger (BE) <<---

Rezidenti MeetFactory otevřou dveře svých ateliérů během živě interaktivního, pulzujícího večera. Vzrušující cesta po deseti ateliérech, kde aktuálně tvoří čtrnáct umělců ze sedmi zemí světa, slibuje dramatické zvraty, rozmarně nekorektní zábavu, a hlavně dobrodužné objevovaní současného umění, jeho možností, limitů i slepých uliček. 

Živé umění současnosti je jako tajemná džungle, jeden se v ní lehce ztratí. Ovšem u nás z cesty nesejdete. O to se postarají dvě milé průvodkyně – kurátorka Zuzana Jakalová a produkční Nora Nesvadbová. Tyhle dvě se v Contemporary Art vyznají jako nikdo, mají odpověď i na tu nejzapeklitější otázku a jejich nadšení pro věc je inspirativně nakažlivé. 

Začínáme v 18 hodin, o hodinu později propukne v ateliéru 22 doprovodný program. Mobilní bar v 1. patře zajistí potřebné osvěžení, protože před půlnocí domů nepůjdeme. 


DOPROVODNÝ PROGRAM (ateliér 22)
19:00 - 24:00

19:00 - Komentované prohlídky ateliérů MeetFactory / Zuzana Jakalová a Nora Nesvadbová
20:30 - Přednáška vizuální identita MeetFactory / Jan Novák, Filip Kraus 
21:30 - diskuze o "Divadlu budoucnosti" rezidenta Meetfactory, divadelního režiséra Olivera Micevského
22:30 - Live show improvizace Urban Space Epics (US) + Eva L’Hoest (BE) + Ssaliva aka François Boulanger (BE)

Celý večer: party music Ssaliva (BE)

Vstup zdarma

Mezinárodní rezidenční program MeetFactory, založený v roce 2007, je největším ateliérovým programem v České republice. MeetFactory dává k dispozici patnáct ateliérů, do kterých každoročně zve více než třicet výtvarných umělců, kurátorů, hudebníků, divadelních režisérů a spisovatelů. Pravidelně pořádané OPEN STUDIOS chtějí být otevřeným místem, kde se spontánně utváří inspirativní prostor k neformálním setkáním mezi umělci a diváky.