Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Otevřená výzva pro mladé a začínající umělkyně ze zemí V4

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

30. 9.

Polská Nadace Katarzyny Kozyry (Fundacja Katarzyny Kozyry) v partnerství s MeetFactory, maďarskou iniciativou Easttopics a slovenskou galerií Björnsonova zve mladé umělkyně* k účasti na projektu pořádanému online platformou Secondary Archive (Sekundární archív), která se zaměřuje na umělkyně ze střední a východní Evropy.

Projekt si klade za cíl podporovat a (znovu)objevovat umělecký talent žen ze zemí V4 a zkoumat nejvýznamnější fenomény současného umění z ženské perspektivy. Archív se zaměří na umělecká vyjádření žen tří generací – tvůrkyň z období před rokem 1989, umělkyň nastupujících po pádu komunismu a nejmladší generace narozené po roce 1989. Platforma má sloužit jako mezinárodní zdroj informací o ženské umělecké tvorbě střední a východní Evropy, a to jak pro uměleckou sféru, tak pro širší veřejnost. Projekt za podpory Visegrádského fondu pomáhá rozvíjet spolupráci mezi uměleckými institucemi a umělkyněmi z Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska. 

Otevřená výzva je určena pro mladé a začínající umělkyně a jejím cílem je pozvednout jejich hlasy a akcentovat jejich perspektivu. Vybrané uchazečky zašlou v druhém kole svá umělecká prohlášení a absolvují interview s kurátorkami projektu. Výsledky výběrového řízení budou spolu s uměleckými prohlášeními a informacemi uveřejněny na webové stránce Archívu. Porota rovněž vybere jednu umělkyni z každé země, jejíž vize a umělecká praxe bude podpořena finančním grantem ve výši 500 EUR**. 

Komu je výzva určena: umělkyním narozeným nebo působící v ČR, Maďarsku, Polsku nebo na Slovensku po datu 31. prosince 1989, bez omezení co se týče použitých médií.

Pravidla přihlášení: žádáme uchazečky o zaslání následujících dokumentů v angličtině a v jejich rodném jazyce:

1) životopis

2) portfolio (max. velikosti 20 MB v případě videa, prosím připojte odkazy a hesla).

3) krátké umělecké prohlášení vystihující tvorbu

Zasílací adresa: hello@secondaryarchive.org 

Předmět zprávy: Otevřená výzva pro umělkyně       

Uzavírka přihlášek: 30. září 2020, 12:00   

Zašlete nám prosím své portfolio co nejdříve, usnadníte a urychlíte tak posouzení přihlášek ze strany poroty.

Výběrové řízení

Partnerské instituce sestaví mezinárodní pětičlennou porotu, jména členek poroty budou zveřejněna do 30. září 2020. Usnesení poroty je definitivní.

Kontaktní adresa pro dotazy a doplňující informace: hello@secondaryarchive.org

 

Webhttp://katarzynakozyrafoundation.pl/

http://www.meetfactory.cz/cs/

https://www.easttopics.com

* přijímáme přihlášky od všech umělkyň, jejichž deklarovaný gender je ženský

**ačkoli se na finanční odměnu ve smyslu  grantové podpory nevztahuje daň, je částka uvedena v hrubé výši a konečná částka se bude odvíjet od legislativních nároků příslušné země

Zveřejněno 15. srpna 2020