Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Peder Mannerfelt (SE) + Hieroglyphic Being (US) + Gil Delindro (PT/DE)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Peder Mannerfelt (SE) + Hieroglyphic Being (US) + Gil Delindro (PT/DE)Peder Mannerfelt (SE) + Hieroglyphic Being (US) + Gil Delindro (PT/DE)

24. 11. 22:00

Tento večer je součástí akce Veřejný dům. 

VSTUP ZDARMA
 

Peder Mannerfelt (SE)

Pokud se dá o někom říct, že jeho tvorba určovala podobu švédské elektronické scény posledního desetiletí, je to určitě Peder Mannerfelt. Vedle kolaborací, které pod pseudonymem The Subliminal Kid realizoval s Fever Ray, Blonde Redhead nebo Glasser, vydal tenhle mimořádně kreativní producent tvořící polovinu elektro-experimentálního dua Roll The Dice v posledních letech hned tři studiová alba (Roll The Dice, 2010, In Dust, 2011, Untill Silence, 2014). V roce 2013 vycházejí pod jeho občanským jménem EP Come Closer a Stockholm Recorded a o rok později následuje oceňovaný dlouhohrající debut Lines Describing Circles. V téže době vzniká label Peder Mannerfelt Production, platforma pro autorskou tvorbu i podporu produkce spřízněných umělců. Zatím posledním počinem tohoto mimořádně plodného hudebníka je v pořadí druhá dlouhohrající studiovka, kterou vydal vloni pod názvem The Swedish Congo Record.
https://soundcloud.com/the-subliminal-kid 

Hieroglyphic Being (US)

Jméno Jamala Mosse (narozen 1973) ukrývajícího se pod pseudonymem Hieroglyphic Being je už řadu let neoddělitelně spjato s chicagskou acid house a techno scénou, kterou pomáhal utvářet coby DJ, producent i promotér. Jeho abstraktně futuristické kompozice nasáklé stejně tak free jazzem a  industrialem jako housovými a techno beaty jedinečným způsobem kombinují kreativní spontaneitu se studiově nablýskanou dokonalostí, aby ve výsledku vytvořily živelně hutnou zvukovou směs, která nikoho nenechá v klidu postát. I když má na kontě desítky vydaných maloformátů a studiových alb, jeho album We Are Not the First (Rvng Intl.), které Hieroglyphic Being vydal společně se Sun Ra Arkestra, bubeníkem Gregem Foxem a zpěvačkou Shelley Hirsch pod názvem J.I.T.U. Ahn-Sahm-Buhl, způsobilo vloni na undergroundové scéně doslova poprask.
https://soundcloud.com/technicolour-music/fourth_dimension  

Gil Delindro (PT/DE)
Multimediální umělec Gil Delindro se ve své práci zabývá rozporuplnými vztahy mezi osobností, přírodou a technologiemi. Překračováním hranic jednotlivých médií, jako je film, zvuk, instalace, performance a divadlo, se snaží vystavět most mezi uměleckými prostředky a výzkumnými perspektivami, které se zaměřují na pojmy jako animismus, čas, paměť, odloučení, zamoření a postdigitální konflikt. Ve své práci využívá surové prvky a vlastní analogové procesy, jejichž prostřednictvím vytváří hmatatelné, silně sugestivní zvukové formy, ve kterých se zračí jak konkrétní, tak jedinečné imaginární krajiny. http://delindro.weebly.com/selected-work.html

Součástí večera bude i vernisáž instalace Gila Delindra ve foyer.

Vystoupení Pedera Mannerfelta a instalace Gila Delindro jsou součástí platformy 
SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.