Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Pocta Romku Hanzlíkovi

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

16. 6. 15:00

Česká alternativní hudební scéna vzdá hold Romku Hanzlíkovi - hudebnímu manažerovi, kytaristovi, fotografovi a iniciátorovi řady kulturních počinů, který zemřel po krátké těžké nemoci ve věku 57 let v noci 1. června.

Kapely vystoupí na dvou pódiích, kde se budou střídat po patnáctiminutových blocích. Už jsme doma chystají pro tento den speciální set.

Součástí akce by měla být také výstava Romkových fotografií.

INFO KE KONCERTU BUDE PRŮBĚŽNĚ DOPLŇOVÁNO NA FB event 

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ------------------------------------------------------------------------------
Romek Hanzlík výrazně ovlivnil českou alternativní hudební scénu posledních čtyřiceti let!

Jeho kořeny jsou spjaty s punkovou kapelou FPB - Čtvrtá cenová skupina (jedním ze zakládajících členů) a alternativními Už jsme doma, kde působil od samého začátku a následně s nimi hrál 11 let na kytaru.

Po ukončení koncertování zastupoval se svoji agenturou Alternative Music Production kapely jako Psí vojáci, The Plastic People of the Universe, ZUBY NEHTY, Už jsme doma, Visací zámek Jiřího Schmitzera, Monika Načeva, Dunaj a mnoho dalších.

České kapely představoval i v zahraničí pod hlavičkou Czech Music On The Road, kdy řada z nich koncertovala ve Francii, Nizozemí, Pobaltí, na Balkáně, v Japonsku, v Americe nebo také v Austrálii i na Novém Zélandě.

Pořádal festivaly Eurotrialog Mikulov či Mezinárodní víkend žen a mnoho koncertů jako Slet bubeníků, Sbohem a řetěz ´54 - oficiální událost či vystoupení zahraničních kapel jako Little Richard a Jerry Lee Lewis nebo Larkin Poe, což byla poslední akce, kterou stihl připravit (bohužel koncert již nenavštívil).

Romek byl vášnivým cestovatelem, cyklistou a fotografem. Ačkoliv
s fotografováním začal v pozdějším věku, dokázal v roce 2016 získat první místo Czech Press Photo hned ve dvou kategoriích (Každodenní život a Příroda a věda) a zařadil se tak k uznávaným fotografům.

V posledních letech se na kole vydal po stopách K. H. Máchy a ze své cesty pak vydal knihu černobílých fotografií, které ilustrují Máchovy verše.