Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

POLITICKÝ KABARET ANEB SEBER SI TO HOVNO!

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

5. 4. 19:00

režie: Braňo Holiček
scéna a kostýmy: Nikola Tempír
hudba: Braňo Holiček
dramaturgie: Jan Tošovský
hrají: Marie Štípková, Radovan Klučka, Ivan Lupták
bicí nástroje: Ondřej Dočekal

Má v dnešní době smysl vůbec dělat politické divadlo? A pokud, tak jaký? Má nastavovat zrcadlo době? Má nás rozesmát a tím nám ulevit? Má analyzovat problém a hledat řešení? Má nás pohnout k činu?

Politický kabaret v MeetFactory nás v sérii skečů provede různými oblastmi našeho veřejného života. Setkáme se s Občanem, Starostou, Primátorem, Ministrem... a mnoha dalšími, kteří spoluutvářejí radostnou tvář naší současnosti. Mladý režisér Braňo Holiček je známý ze svých počinů v Ypsilonce či v Disku... tak uvidíme, co na něj řekne "divák MeetFactory"

Režisér Braňo Holiček:
Braňo Holiček (*1985) se narodil v Košicích. V dětství účinkoval v několika inscenacích v tamním Městském divadle, hrál titulní roli v muzikálu Oliver na scéně Východoslovenského státního divadla a spolupracoval se slovenskou televizí. V roce 2006 absolvoval herectví na Pražské konzervatoři. V současné době je studentem pátého ročníku režie na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Jako herec účinkoval v mnoha divadelních i televizních inscenacích, seriálech a filmech, mezi něž patří Král sokolů, Všichni moji blízcí, Kruh, Red Baron, Post Bellum. Působil také v Činoherním klubu a v Divadle na Vinohradech. V Ypsilonce režíroval autorské inscenace Meeting Point, V sedmém pádu, Tmavomodrý svět (naruby), Deadline a nejnovější počin iJá o tom, že není počítače bez člověka, není chyby bez člověka a není člověka bez chyby. Jako režisér hostoval v libereckém Divadle F. X. Šaldy (Googling and Fucking, Přísně tajné: hrubá nemravnost, Kabaret R.I.P. aneb Drahý Kadle, kampak dneska po divadle?). Dále spolupracuje mimo jiné s Divadlem v Dlouhé, Divadlem Letí, MeetFactory či s kladenským Divadlem Lampion (Cesta za barevným snem). V současné době jej můžete vidět v seriálu České televize Vyprávěj jako Honzu Dvořáka.

Zdroj: http://www.ypsilonka.cz/lide/detail/160
Recenze: Divadelní noviny, 2. 1. 2013, autorka: Petra Hůlová
Recenze redaktorů i-divadlo.cz: www.i-divadlo.cz, 17. 5. 2012
Recenze: Česká pozice, 24. 5. 2013, autorka: Marie Reslová
Rozhovor s dramaturgem Janem Tošovským: www.rozhlas.cz/radiowave, 13. 8. 2012 
Recenze: Přítomnost, 21. 6. 2013, autorka: Mariana Kopecká 
Rozhovor s režisérem B. Holičkem: www.rozhlas.cz/radiowave,cz, 13. 8. 2012

vstupné: 200,- / 120,- studentské / 50,- studenti divadelních škol, ZTP

rezervace nutná: www.meetfactory.cz/rezervace/default.aspx