Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Pontiak + Fetch!

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

15. 6. 20:00

Přestože poslední album Pontiak s názvem Dialectic Of Ignorance vyšlo v roce 2017, unikátní bratrské trio nelze ani omylem považovat za neaktivní kapelu. Lain, Jennings a Van Carneyovi se v posledních letech společně věnovali vlastnímu pivovaru Pen Druid Brewing, což k Pontiak vlastně patří stejně jako mohutné riffy a hippie refrény: tihle milovníci života nadšeně zkoumají všechny jeho příjemné stránky – ať už jde o rokenrol nebo o pivo. Chuť a potřeba dělat muziku nicméně Pontiak znovu vyslala na cestu a my se nemůžeme dočkat: 15. června se s nimi setkáme v MeetFactory.

Dokonalá bratrská souhra v nejjednodušším a základním rockovém obsazení, tři vokály, riffy a psychedelie, pravověrný hard rock i tvrdohlavý minimalismus. Pontiak si našli vlastní sound, v kterém se odráží jak pokora k dějinám syrové hudby, tak i celoživotní optimismus. „Snažíme se vnímat krásu života – jakkoliv to zní srandovně – ve všem, co děláme... Práce na zahradě, farma, pivovar, vztahy, muzika; k tomu všemu se dá přistupovat pozitivně,“ říká kytarista a zpěvák Van Carney: „Život ti to na tvojí cestě vrátí, věř tomu. A je to taky jeden z mála způsobů, jak si udržet nějakou naději. Je spousta sraček všude kolem nás a my se snažíme byť třeba jen po malejch, nepatrnejch krůčkách objevovat to lepší.“

Host:
Fetch!
Nezastavitelné trio veteránů Fetch! po desce Seminifale z roku 2020 představí nový materiál, který vyjde na chystaném vinylovém splitu se spřízněnými Kiss Me Kojak. V hudbě Fetch! se mísí hravý odkaz třetí vlny Dischord kapel s razantní noiseovou dynamikou a možná až překvapivě groovy rytmy. 

Line-up:
19:00 doors
20:00 Fetch!
21:00 Pontiak

Vstupenky:
350 KČ na webu MeetFactory a přes GoOut
420 KČ na místě 

Pořádá MeetFactory, o. p. s. ve spolupráci s Scrape Sound Inc., Silver Rocket a TJ Praha.