Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Pražská muzejní noc 2016 v MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

11. 6. 19:00

V pořadí už třináctý ročník Pražské muzejní noci proběhne v sobotu 11. června. V MeetFactory jsme nezůstali pozadu a na tento večer připravili  program, který nikomu nedá spát: dvě vernisáže, komentované prohlídky, otevřené ateliéry a afterparty až do ranních hodin.  

Galerie MeetFactory: 
Ztvárnění klidu: Výstava o devíti částech / 19:00 (vernisáž)
Ztvárnění klidu představuje skupinu vizuálních a performativních umělců, kteří se věnují nehybnosti, pozastavení a zpomalení v performativním kontextu. Na výstavě využívají taková gesta, jako jsou odklon, předklon a záklon, jimiž potlačují naše očekávání kontinuity tanečních a divadelních kompozic a linií pohybu a myšlení. Výstava naznačuje, že nečekané (pohybové) rozruchy mohou generovat politický a emoční potenciál jak u umělce, tak i u diváka.  

Vystavující umělci:
Rehan Ansari, Nicolás Dumit Estévez, Brendan Fernandes, Yoko Inoue, Kirsten Justesen, Claudia Joskowicz, Clifford Owens, Jan Pfeiffer, Emily Roysdon, Roman Štetina

Rehan Ansari: Nezatížení (scénické čtení) / 19:25 
Ve spolupráci s Divadlem MeetFactory proběhne scénické čtení hry Nezatížení Rehana Ansariho v režii autora. Hrají: Ondřej Novák, Daniela Voráčková.

Galerie Kostka: Iza Tarasewicz: 
ULTRA HIGH TURBA TURBO III (background noise) / 20:00 (vernisáž)
Výzkumná praxe současné rezidentky MeetFactory Izy Tarasewicz destiluje, kombinuje, dekonstruuje a přesměrovává materiály, aby znovu objevila skryté aspekty a vztahy a upozornila na možnosti i nedostatky v porozumění a přístupu.

Rezidenci Izy Tarasewicz i její výstavu v Galerii Kostka laskavě podpořili International Visegrad Fund a Polský institut v Praze.
      
Galerie Zeď: Jan Brož: FCCA / 20:00-00:00 (vernisáž)

Rezidenční patro: Open Studios / 19:00-00:00

Rezidenti MeetFactory představí svoje aktuální práce. Ateliéry otevřou: Alicja Rogalska (PL), Cristina David (RO), Urban Space Epics (US), Anne-Claire Barriga (FR), Iza Tarasewicz (PL), Alice de Mont (BE), Anna Konjetzky (DE), Robert Šalanda (CZ), Viktor Valášek (CZ)

Komentovaná prohlídka rezidenčního patra / 21:00
 
Od 21:00 vás čeká komentovaná prohlídka rezidenčních ateliérů s kurátorkou rezidenčního programu Zuzanou Jakalovou.  

Afterparty Pražské muzejní noci 2016 v MeetFactory / 22:00-04:00

Závěrečný večírek letošního ročníku muzejní noci se ve smíchovské továrně ponese ve stylu experimentální elektroniky. V rámci večera vystoupí prospektor post-internetového hudebního vesmíru M.E.S.H. (DE), radikální zvuková experimentátorka Kablam! (SE/DE), producent nekompromisní club music Why Be (DK/DE)  a projekt spojující akustické a vizuální umění TOLE (DE/CZ).  

Vystoupení M.E.S.H., KABLAM a TOLE jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.