Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Pražská muzejní noc 2017 v MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 6. 19:00

Dne 10. června proběhne už 14. ročník Pražské muzejní noci. Stejně jako v předchozích letech se této velkolepé akce, kdy se od 19:00 – 01:00 můžete zdarma procházet po galeriích a muzeích Prahy, zúčastní MeetFactory. Rozhodně má co nabídnout – návštěvníky čekají dvě vernisáže, otevřené ateliéry rezidentů a afterparty až do druhé dne.  

Galerie MeetFactory: vernisáž výstavy Afterbirth of a Dream
Afterbirth of a Dream je skupinová výstava mladých umělců pohybujících se na mezinárodní scéně současného umění. Divákům výstava nabídne pohled do budoucnosti - již ne zcela lidské - vznášející se mezi hybridizace, sebe-automatizace a drogového opojení.
Vystavující umělci: Jan Brož, Leon Eisermann, Zsófia Keresztes, Estrid Lutz - Emile Mold, Carl Palm, Anna Slama - Marek Delong, Pavel Sterec
Kurátoři: Christina Gigliotti, Jan Zálešák  

Galerie Kostka: vernisáž výstavy Těleso ponořené do tekutiny
Výstava Lukáše Machalického vychází z předchozí tvorby, v níž převažují úvahy o architektonických formách a principech, vlastnostech tvarů, významu věcí a fyzikálních jevech.
„Šlápnutí naprázdno. (…) Jedna noha ve vzduchu. Trámek není dost dlouhý. Fluorescenční kapalina. Na trubičce jsou vyznačeny dvě rysky. Prkno plovoucí na hladině. Stopa v blátě.“ L.M.
Vystavující umělec: Lukáš Machalický
Kurátoři: Jaro Varga, Eva Riebová    

Rezidenční patro: Open Studios
Přijďte si prohlídnout rezidenční patro a navštívit studia současných rezidentů. Sučástí bude komentovaná prohlídka. 
Své ateliéry otevřou: Nolan Oswald Dennis (JAR) - studio č. 15, Tabita Rezaire (JAR/FR) - studio č. 16, Urban space epics (US) - studio č.17, Hanne Lippard (GB/DE) - studio č.18, Stijn van Dorpe (BE) - studio č.20, Arnold Estefan a Anca Benera (RO) - studio č.21, Flora Gado (HU) - studio č. 23, Tomáš Kajánek (CZ) - studio č.39, Viktor Valášek (CZ) - studio č. 41  

SHAPE platforma: Masterclass Dennise DeSantise
Hudba pro stroje a lidi. Tak by se dala definovat tvorba kapacity ve svém oboru Dennise DeSantise, skladatele, spisovatele a bubeníka, který momentálně žije v Berlíně. V nedávné době zaujal na festivalu CTM, který se zabývá současnou elektronickou, experimentální a digitální hudbou. Tam představil svoje postupy při skládání elektronické hudby.
Dennis DeSantis pracuje na pozici Head of Documentation ve firmě Ableton, s jejímiž programy pracuje a představuje v rámci workshopů. Na Pražské muzejní noci se dozvíte více!  

Divadlo MeetFactory: Instalace Matěje Sýkory
V divadelním sále MeetFactory si budete moci během Muzejní noci prohlédnout unikátní instalaci Matěj Sýkory, která tématizuje dramaturgii a repertoár této divadelní scény.

Afterparty Pražské muzejní noci 2017 v MeetFactory
Po jedné hodině z MeetFactory určitě neodcházejte! Na návštěvníky čeká afterparty představující současné kapely na elektronické scéně jako jsou Apeiron Crew (DK) a Inga Mauer (RU/NL) – umělci platformy SHAPE, a KinA (CZ).     

Vstup je v rámci Pražské muzejní noci zdarma

Line-up:
19:00 vernisáž výstavy Lukáš Machalický: Těleso ponořené do tekutiny / Galerie Kostka 
19:30 vernisáž výstavy Afterbirth of a Dream / Galerie MeetFactory  
20:00 Masterclass Dennise DeSantise / hudební sál 
20:30 Performance Stijn Van Dorpe / rezidenční patro 
21:15 komentované prohlídky rezidenčního patra 
22:30 KinA (CZ) / hudební sál 
01:00 Inga Mauer (RU/NL) / hudební sál 
03:00 Apeiron Crew (DK) / hudební sál