Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Pražská muzejní noc v MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

13. 6. 19:00 - 03:00

Muzejní noc představuje kulturní fenomén, který má svou tradici ve městech po celé Evropě. Otevřeme naší továrnu dokořán, provedeme Vás všemi kouty a dáme ochutnat našich dramaturgií! Stejně jako v jiných evropských městech k ní neodmyslitelně patří i afterparty, kterou opět pořádá smíchovské centrum současného umění MeetFactory.  

Rezidence
 
Otevřené ateliéry / Open Studios:   Tsahi Hacmon (ISR), Urban Space Epics (US/CZ), Viktor Valášek (CZ), Deok Yeoung Gim (KO), Martinka Bobríková (SK) & Oscar de Carmen (ES), Gábor Koós  (HU), Anabela Žigová (SK) & Mária Modrovich (SK), 3xR (CZ)  

Projekt 3xR je atraktivní forma demonstrace, zaměřena na nakládání s odpady v naší společnosti. Součástí je výstava v 1. patře.
    

Divadlo ve spolupráci s Galerií MeetFactory
O něco horší než Romeo (tragédie z rozmaru)   Mezižánrový experiment, který vzniká ve spolupráci divadelní a výstavní dramaturgie MeetFactory. Zkoumá téma vášně a svádění jako estetického aktu, motiv přebytku a přílišného intelektu, který může být zničující silou i hnacím motorem života, přítomného okamžiku a nesmrtelnosti.
Vystavující umělec: Jan Haubelt
Light design: Jiří Thýn
Herci: Halka Třešňáková a další

Autoři koncepce a dramatizace: Karina Kottová, Matěj Samec  

Galerie Kostka
Jan Boháč (CZ): Hlášení Šeherezádina bratra
Sochařská instalace v Galerii Kostka přivádí diváka do surrealistické džungle tvarů a slov, kdy se zdánlivě nesouvisející prvky vydávají na společnou cestu do lidského nitra i vzdálených krajů. Výstava je současně autorovou diplomovou prací v Ateliéru sochařství na pražské UMPRUM.    

Galerie Zeď

Karel Kunc: H2O  
Dílo, které na první pohled není zcela výrazné, je inspirováno vodou. Spíše než malbou je materiálovou instalací či asambláží. Ve své komplikovanosti má působit prostě, odkazuje k fenoménu prázdna ve smyslu skladby Johna Cage 4´33´´, nebo projektu Karla Honzíka na letenskou soutěž z roku 1929.    

Hudba

Hudební program je připravován ve spolupráci s iniciativou SHAPE - mezinárodní platformou pro mobilitu, vzdělávání a propagaci evropských hudebních a audiovizuálních umělců.
Představí se umělci Yro (FR) www.yroyto.com  a N1L (LV) www.martinsrokis.com

Noční program:
19:00 - 01:00
Rezidence
Otevřené ateliéry / Open Studios
Tsahi Hacmon (ISR), Urban Space Epics (US/CZ), Viktor Valášek (CZ), Deok Yeoung Gim (KO), Martinka Bobríková (SK) & Oscar de Carmen (ES), Gábor Koós (HU), Anabela Žigová (SK) & Mária Modrovich (SK), 3xR (CZ) 

Divadlo ve spolupráci s Galerií MeetFactory:
O něco horší než Romeo (tragédie z rozmaru)
20:00 komentář k projektu s Matějem Samcem a Karinou Kottovou

Galerie Kostka
Jan Boháč (CZ): Hlášení Šeherezádina bratra 
21:00 komentovaná prohlídka s autorem

Galerie Zeď
Karel Kunc: H2O 

Hudba
20:00 - 22:30 Tiney & Cover (DE)
22.30 - 23.15 Yro (FR)
23.30 - 01.00 N1L (LV)
01.00 - 03.30 Tiney & Cover (DE)