Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Přednáška MeetAcademy

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 12. - 10. 12. 2013 17:00

MeetAcademy of Storytelling

Psaní příběhů je hra. Hra se slovy, s jejich zvuky i významy. Hra se starými známými motivy, které se dají ohýbat, rozbíjet a znovu skládat. Hra se situacemi, které marně toužíme zažít na vlastní kůži, tak je necháme prožít aspoň své hrdiny. Hra se situacemi, které naopak ani náhodou nechceme prožít na vlastní kůži, tak je opět necháme prožít aspoň své hrdiny. Aspoň? Jaképak aspoň? Hrdinové našich příběhů jsou přece živé bytosti vzešlé z nás samých!

MeetAcademy of Storytelling je ambiciózní projekt, který si klade za cíl vybudovat tvůrčí prostředí pro všechny typy lidí, kteří chtějí vyprávět příběhy. Tým inspirativních lidí se v průběhu jednoho „školního“ roku pokusí předat své zkušenosti a znalosti omezenému počtu zájemců. Akademii tvoří semináře tvůrčího psaní, odborné a poutavé přednášky předních znalců v oboru a setkání s lidmi, kteří sami něco dokázali. MeetAcademy of Storytelling není obyčejným kurzem tvůrčího psaní, je to zcela unikátní projekt ve zcela unikátním prostředí.

Kromě Reného Nekudy, učitele tvůrčího psaní a cestovatele, se v rámci MetAcademy setkáte i s těmito osobnostmi:
Jana Semelková, nakladatelka / Jan Těsnohlídek ml., básník a nositel Ortenovy ceny / Michaela Losekoot, booklover Martinus.cz, specialistka na sociální sítě a blogerka / Tomáš Kříkava, manažer Alza.cz, mmj. sekce elektronických knih / Jan Tošovský, dramaturg Národního divadla / Ivona Březinová, spisovatelka