Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Noc divadel | Pud a zkušenost - VYPRODÁNO

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 11. 22:00

Jan Austenová: Pud a zkušenost
Hrají: BioMasha, Tereza Tausingerová, Markéta JeživáHudba: Debbi Love
Knihy pro dívky vypráví o setkání s pravým mužem, knihy pro chlapce o dobrodružství. Knihy o partnerských vztazích čtou pouze ženy. Píše se v nich: mluvte věcně, neobtěžujte partnera zbytečně, buďte sama sebou. Podívejte se na vztahy kolem sebe bystrýma očima staré panny. A zjistíte, že důležité je být sama sebou. Stará panna bystře glosuje, jak chudá chytrá holka ke štěstí přišla. Machisticko – šovinistická píseň na téma „Je krásné být sama sebou.“ Sama doma sebou.

Na půdorysu románu Jane Austenové Pýcha a předsudek stavíme svou osobní výpověď, která je něco mezi písněmi krásných, mladých, úspěšných, samostatných žen (Beyoncé); krásných mladých, nešťastných, zamilovaných žen (Alannis Morrissete, Macy Gray); a pracovitých, chápajících, čistotných žen (pořad Sama doma). Chceme to říct mužům, ale zase to uvidí jenom ženy. Po janáčkovském způsobu se snažíme o analýzu důvěrných rozhovorů mezi současnými mladými neúspěšnými ženami. Jde nám o maximální míru upřímnosti.

Vizuální stránka inscenace vychází z principů hudebních videoklipů, reklamy a způsobu prezentace ženy v médiích. Důraz je kladen na kostýmní složku a vzhled aktérů a loutek. 
Výsledný jevištní tvar je syntézou tanečních výstupů, freestylového rapu, pěveckých čísel, loutkových sekvencí a dramatických hereckých koncertů.
Vstup zdarma
Rezervace nutná! rezervace.divadlo@meetfactory.cz