Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Rachot uvádí: Sophie Hunger (CH)| HLEDÁ SE NOVÝ TERMÍN

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

17. 3. 20:00

Koncert plánovaný na březen roku 2021 bude přesunut na náhradní termín. Vstupenky zůstávají v platnosti; o novém datu koncertu budeme včas informovat.

V případě dotazů kontaktujte pořadatele info@rachot.cz.

Před lety ji přirovnávali k Björk, Nico i Joni Mitchell dohromady. Narodila se ve Švýcarsku, vyrůstala v Londýně i Německu. Její uhrančivý hlas očaroval jazzmana Erika Truffaze natolik, že si ji jako zcela neznámou vybral jako předkapelu. Její hořkosladké písně se pohybují na hranici reality, ironie a fantazie, ale bez patosu a sebelítosti. Sophie Hunger byla prvním švýcarským umělcem, vystupujícím na festivalu v Glastonbury, získala ceny Swiss Award a Prix de la Création Musicale de France, koncertovala v Severní Americe s jazzovou hvězdou Madeleine Peyroux i s průkopníky pouštního blues Tinariwen.

Kritika tehdy psala: Písně s pankáčskou maskou, které rentgenují globalizovaný svět. Po koncertech v pražské Akropoli i na Colours of Ostrava přijede do Prahy jako hvězda světového formátu, která ale na vrcholu dráhy zásadně změnila směr. Po svém zatím nejvyzrálejším albu Supermoon se přestěhovala do Berlína, jehož hudební dekadenci kdysi zvěčnil Lou Reed i David Bowie. Zpěvačka své dosavadní akustické nástroje vyměnila za analogové syntezátory, a své album Molecules popisuje jako "minimalistický electro-folk". Přitom si zachovala typickou kousavou fantazii,  a kritika ji srovnává s Beth Orton či Reginou Spektor.  Album natáčela v Londýně s renomovaným producentem Danem Careym (Django Django, Tame Impala, Fatboy Slim).

Po albu  Supermoon zpěvačka zkomponovala hudbu pro kreslený film Ma Vie de Courgette, nominovaný na Oscara i Golden Globe, a její soundtrack získal cenu European Animation. Album Molecules odráží i zlom v jejím osobním životě: "Prošla jsem rozchodem, který jsem vnímala jako totální rozklad, kdy se vše rozloží na nejmenší možné částice, tedy molekuly.

FB event

Vstupenky:

350 KČ v předprodeji na webu Rachot

Koncert pořádá Rachot. V případě dotazů kontaktujte pořadatele info@rachot.cz.