Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Radio Wave Stimul Festival: Battles (US) + Vložte kočku (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

7. 9. 20:00

V pražské MeetFactory se poprvé v České republice na Radio Wave Stimul festivalu představí americká math-rocková kapela Battles a jako support Vložte Kočku. 

► Newyorská kapela Battles, patřila k prvním uskupením, které na slovutný elektronický label Warp Records přineslo elektrické kytary. Battles unikátním způsobem provázali rytmické experimenty vycházející z minimalismu Steva Reicha s odkazem math-rocku nebo post-rocku. Opulentní debutová deska EP C / B EP, která v roce 2006 přinesla kompilát všech předchozích EP, způsobila na hudební scéně malou revoluci. Podle mnohých šlo o nejhypnotičtější hudbu přelomu tisíciletí.

Opravdový průnik z undergroundu až na pódia těch největších festivalů ale Battles potkal až s albem Mirrored, které vyšlo v roce 2007. Skupina se rozhodla pro poměrně radikální změnu zvuku a do svých energických skladeb zakomponovala pokroucené a různě modulované vokály. Výsledkem bylo prudce originální a svěží album, které rozbouralo výroční žebříčky prestižních magazínů v čele s NME, Time nebo The Guardianem. Už zmínený časopis Pitchfork tentokrát zařadil Mirrored dokonce do přehledu nejlepších desek celé dekády.

Radio Wave Stimul festival představí Battles v hodně zajímavé fázi kariéry - před nedávnem totiž skupina na sociálních sítích oznámila, že zrovna natáčí nové album. 

www.bttls.com

Vstupenky:
390 Kč v předprodejích smsticket.cz a meetfactory.cz (viz výše)
490 Kč na místě

Koncert pořádá Radio Wave.