Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Radio Wave Stimul Festival uvádí: Palmistry (UK) + Helado Negro (US) + bílej kluk (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

27. 11. 20:30

Další edice STIMUL festival ft. Radio Wave je tu! Tentokrát se můžete těšit na  britského producenta Palmistryho. Zahraje ale také brooklynský producent Helado Negro a český rapper a producent bílej kluk.

Palmistry
Londýnský producent irského původu Benjamin Keating, vystupující jako Palmistry, před třemi lety debutoval deskou Pagan, která zarezonovala nejen Radiem Wave. Jeho elektronické písničkářství nasáklé dancehallem, který Keating umně dekonstruuje a vysvléká od všeho nadbytečného a dostává se až k jádru samotných riddimů. Letos se představí poprvé v Praze, kde uvede svou nejnovější nahrávku s názvem Afterlife, která je opět tou nejlepší fúzí jemných, intimních vokálů a karibských rytmů.

Helado Negro
Pod hlavičkou Helado Negro se ukrývá brooklynský producent s ekvádorskými kořeny Robert Carlos Lange. Ten se pohybuje na scéně bezmála deset let. Jeho láska k hip hopu a elektronice se v jeho vlastní hudbě ovšem kříží především s lo-fi popovými postupy a klidnými kytarovými melodiemi, které nejvíce připomenou například Mac DeMarca. Lange letos opustil label Sufjana Stevense Asthmatic Kitty a vydal nahrávku This Is How You Smile, která se stala zároveň jeho nejoceňovanější.

bilej kluk
Pražský producent a raper Bílej Kluk vzešel z kontextu streamovací platformy BCAA system nebo audiovizuálního kolektivu Reaper Death Seal Corporation. Loni dostal za svůj eklektický mix trapu, kosmických synťáků, zastřeného vokálu a post-klubových inspirací cenu Vinyla v kategorii Objev roku. Bílej Kluk se zároveň letos spolčil s producentem Bloodflow a společně vydali EP Firestorm. Singl Watch Me Grind i tentokrát opatřili nutně halucinogenním klipem. O vizuální stránku jeho show se postará Šimon Levitner, kolega z BCAA system.

Line-up
20:30 dveře 
21:30 bílej kluk 
22:30 Helado Negro 
23:45 Palmistry 

Vstupenky:
350 Kč na GoOut.cz
450 Kč na místě

Pořádá Radio Wave. V případě dotazů se obracejte na wave@rozhlas.cz.