Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Radio Wave Stimul Festival uvádí: Jens Lekman (SE), Carla dal Forno (AU), Kedr Livanskiy (RU)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 11. 20:30

V úterý 21. listopadu 2017 se v pražské MeetFactory uskuteční podzimní Radio Wave Stimul festival, který představí tři velmi současné hudební solitéry a jejich různé přístupy k hudbě. V pestrém mezinárodním večeru se představí slavný švédský písničkář Jens Lekman, Australanka Carla dal Forno a mladá naděje ruského undergroundu Kedr Livanskiy.

Jens Lekman (SE)
V polovině minulého desetiletí vyrostl ve švédském Göteborgu písničkář, který se stal stěžejní postavou severského indie popu. Jens Lekman dokázal dát dohromady chytré a často velmi hořké příběhy, které doprovodil popovými melodiemi a pestrými samply – ty snad leckdy byly na hraně kýče, ale nikdy až za ní. Po pětileté odmlce, během níž dokonce uvažoval o konci své hudební kariéry, se Lekman letos na jaře vrátil s novou deskou Life Will See You Now. Na ní znovu hrají prim úsměvné klavíry, dechy a smyčce, které z jejich autora dělají tak nezapomenutelného hudebníka. A ani texty neztratily nic na své síle. Lekman na novince zpívá o hádkách, ruských kolech i odoperovaných nádorech, jejichž model si vyjedete z 3D tiskárny. S velmi vřele přijatou deskou přijíždí nyní sólově i do Prahy.

Carla dal Forno (AUS)

V tvorbě australské písničkářky usazené v Berlíně je cosi podmanivého a hypnotického. Carla dal Forno se stejnou samozřejmě míchá ambient, drony, filmovou hudbu, intimní zpověď a zpěv na pomezí s recitací připomínající legendární Nico. Carla má za sebou oceňovanou desku You Know What It´s Like u trendy udávajícího labelu Blackest Ever Black a na letošním EP The Garden vzdává poctu stejnojmenné písni a inspiraci od Einstürzende Neubaten.  

Kedr Livanskiy (RU)

Post-sovětské cool přiveze zpěvačka a producentka Kedr Livanskiy, která nezanikne třeba vedle hvězdy současného alternativního synth-popu Jessy Lanza. Livanskiy je nejsilnějším hlasem undergroundové elektroniky v Rusku a v jejím mixu ložnicového houseu a junglu se odráží jistá izolace celé země. Po kritikou dobře přijatém EP January Sun zveřejnila letos desku Ariadna, kterou okamžitě pochvalně zrecenzoval vlivný server Pitchfork. „Je to o pocitu nějaké vzdálenosti. A něčem, co nejde vysvětlit, ale je to stále přítomné,“ popisuje Livanskiy svou. V Česku se představí vůbec poprvé. 

Více info: 
https://www.facebook.com/events/222535678281906/ 

Vstupenky: 
290 CZK na www.meetfactory.cz 
290 CZK (+ případné poplatky) na GoOut.Cz 
390 CZK na místě 

Koncert pořádá Radio Wave Stimul festival. V případě dotazů se obracejte na 
janvavr@gmail.com.