Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Rehan Ansari: Nezatížení

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

26. 8. 20:00
28. 7. 19:45
11. 6. 19:25

Režie: Viktorie Čermáková
Scéna: Jan Pfeiffer
Hrají: Ondřej Novák, Daniela Voráčková  

Galerie MeetFactory be spolupráci s Divadlem MeetFactory uvede v rámci výstavy vizuálních děl a performancí newyorských umělců s názvem Ztvárnění klidu scénické čtení divadelní hry Rehana Ansariho.
 

Děj hry Nezatížení
 je zasazen do doby kolem inaugurace prezidenta Obamy. Torontský novinář odjíždí do Karáčí, kde jej sžírá naše neschopnost skutečně pochopit, co to je žít ve válce. Autor zachycuje hledisko našeho nepřítele a my sledujeme debatu o militantnosti, která má globální obecenstvo. Pozorujeme vnitřní boj protagonisty viděný očima partnerky, se kterou horečně komunikuje telefonem a přes Skype. V Karáčí bydlí u své obstarožní tety Attiye a strýce Saada. Ti v sobě po dlouhých šedesát let svého vztahu, který začal v době dělení Indie, nesou strašlivé tajemství. 
 

Hra vznikla na objednávku Galerie CEPA v Buffalo (stát New York) pro festival Art of War. V roce 2010 proběhly v Divadle Alt Theatre (Buffalo) tři její reprízy. Workshopy byly podpořeny Radou pro umění města Toronto, Radou pro umění státu Ontario a Kanadskou radou pro umění. Scénické čtení hry bylo inscenováno také na Festivalu Asijské společnosti “Kreativní hlasy ze světa islámu” v roce 2012.
 

Rehan Ansari
je spisovatel žijící v Brooklynu. Narodil se v Karáčí a je absolventem Vassar College. Jako novinář působil v New Yorku též během 11. září a v Mumbaji během útoků v roce 2008. V dozvucích obou těchto událostí cestoval do Pákistánu a Nezatížení vychází z jeho vlastních zkušeností. Ansariho příspěvky byly publikovány v The Brooklyn Rail a The Globe & Mail a jako sloupkař psal pro Mid-day Mumbai. Byl redaktorem Independent Press Association-New York, a zahraničním redaktorem Daily News & Analysis v Mumbaji. Jeho hru Damme This is the Oriental Scene for You! (adaptovaná z prozaického díla G. V. Desaniho) uvádělo po tři týdny divadlo Theatre Passe Muraille v Torontu. Autor v současnosti pracuje na svém románu.

VSTUP ZDARMA.