Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

REK & Libor Staněk II. + Krstní Otcovia + Spiral Sadness

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

27. 9. 20:00

REK & Libor Staněk II.
Instrumentální noisová kapela REK – Cíkal (Depakine chrono), Sokol (Nuly, India) – vzešlá z podhoubí budějovického labelu NAAB – doprovodí svým nekompromisním hlukem básníka a zpěváka skupiny Sýček Libora Staňka II., respektive jeho druhou básnickou sbírku „Světelné básně“. Pro ní je charakteristický silný koncept zakořeněný v autorově rodném prostředí, který si záměrně hraje s romanticky autentickým gestem jako promyšleným návodem. Extrémně syrová hudba se bude v přímém přenosu prolínat s textovými kolážemi a vizuální projekcí v režii výtvarné umělkyně Barbory Satranské.
▷ rek68.bandcamp.com
▷ psivino.cz/text-cteny-vetrem
▷ artbiom.cz/database/55/libor-stanek

Spiral Sadness
Hudební projekt, za kterým stojí vizuální umělec a básník Michal Drozen, v minulosti vystupující krom jiného také jako člen alt-country kapely Dingo nebo sólově pod aliasem Country Sinner. Se změnou jména se rozhodl dále rozvíjet svůj hudební projev směrem k emocím, k jejichž vyjádření je mu nejblíže forma vycházející z prolnutí poloh emo-indie-rocku a rapu. Spiral Sadness jako elipsovitý, eklektický pohyb směrem dovnitř a ven, ve kterém se odhaluje Michalova introvertně emotivní a dějová linie. Na pozadí různých stories je cítit nadsázka, v níž se může najít, kdo chce. Anebo taky ne.
▷ soundcloud.com/spiralsadness
▷ stoned-to-death.bandcamp.com/album/spiral-sadness
▷ psivino.cz/krabice-na-papir-klidne-modra-bledule

Krstní Otcovia
„Experimentálny anarcho post noise art mega kraut punk alebo skrátka art-punk.“ Krstní Otcovia jsou nováčky na slovenské alternativní scéně. Svoje debutové EP „References“ vydali v listopadu 2022. Kapela osciluje mezi post-punkem a indie rockem zabaleným do motorických, krautrockových rytmů, často překvapuje hlukovými a dekonstruktivními progrockovými pasážemi, stejně jako využitím pásem inspirovaných elektronickou a ambientní hudbou.
▷ youtu.be/7KYjdP8-zb8
​▷ krstniotcovia.bandcamp.com/album/references
 

Vstupenky:
290 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
350 KČ na místě