Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Rock for People: Polaris + Paledusk + Thornhill + Silent Planet

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

19. 3. 20:00

— text pořadatele ​—

Moc nás to mrzí, do poslední chvíle jsme věřili, že Praha bude výjimkou, ale Polaris z nepředvídatelných a bohužel neovlivnitelných důvodů ruší svoje vystoupení v MeetFactory. 
Předkapely Paledusk, Thornhill a Silent Planet zahrají a jistě předvedou skvělou show. Budeme moc rádi, pokud si i tak dorazíte koncert užít. 🔥 Upravený harmonogram najdete dole. 


Kompenzace:
Pokud se koncertu nezúčastníte, vstupenku můžete vrátit přímo u GoOut, a to pouze před uskutečněním koncertu. Pokud se rozhodnete koncertu zúčastnit i bez Polaris, v první řadě vám moc děkujeme. Jako kompenzace všem účastníkům koncertu přijde po jeho skončení Slevový kupón na 200 Kč. Slevový kupón můžete využít na nákup vstupenek na některý z dalších Rock for People Concerts. Děkujeme vám za pochopení, ani netušíte, jak jsme se na show Polaris těšili a jak nás to mrzí. 

⏱️ UPRAVENÝ HARMONOGRAM / NEW TIME SCHEDULE: 
19:00 - Otevření klubu / Doors
19:40 - Paledusk
20:30 - Thornhill 
21:20 - Silent Planet

Vyjádření kapely:

"Kvůli mimořádné události v rodině Polaris bohužel nemůžeme dnes večer zahrát v pražské MeetFactory a zítra ve Varšavě v Proxima. Obě akce stále stoprocentně pokračují a Silent Planet, Thornhill a Paledusk odehrají plné sety. Doporučujeme všem, kteří mohou, aby přišli podpořit tyhle fenomenální kapely, které jsou na tomto turné opravdu na vrcholu. Chceme se omluvit našim přátelům a fanouškům, kteří se na nás na těchto koncertech těšili. Vězte, že pro vás přijedeme  zahrát hned, jakmile to bude možné. Děkujeme vám za pochopení v tomto těžkém období. Polaris"

🇬🇧 We are deeply sorry, we believed until the last moment that Prague would be an exception, but Polaris had to cancel their performance at MeetFactory today for unforeseen and unfortunately uncontrollable reasons. 
Support bands Paledusk, Thornhill and Silent Planet will play and surely put on a great show. We will be very happy if you still come to enjoy the concert. 🔥 You can find the modified schedule below. 


Compensation:
 If you do not attend the concert, you can return your ticket directly at the point of purchase, before the show only. If you decide to attend the concert without Polaris, first of all, thank you very much. As compensation to all concert attendees, a Coupon for 200 CZK will be sent after the concert. You can use the Coupon to buy tickets for any of the other Rock for People Concerts or Rock for People Festival. Thank you for your understanding, you have no idea how much we were looking forward to the Polaris show and how sorry we are.

Band’s statement:

“Due to an ongoing emergency within the Polaris family, we’re unable to play at MeetFactory in Prague tonight and Proxima in Warsaw tomorrow. Both events are still 100 percent going ahead with Silent Planet, Thornhill and Paledusk playing full sets. We encourage everyone who can to come down and support these phenomenal bands, all truly at the top of their game on this tour. We want to apologize to our friends and fans who were looking forward to seeing us on these shows. Please know we’ll be prioritizing returning to play for you as soon as we possibly can. Thank you for your understanding during a difficult time. Polaris”


Strach jako velký rozdělovač lidstva, ale také jeho nejsilnější sjednotitel. Právě tato myšlenka je jádrem nejnovějšího třetího alba Fatalism od skupiny Polaris; desky, kterou formoval pocit beznaděje a dystopie, jenž v posledních letech pohltily svět, doprovázenou zdrcujícím dojmem, že nemáme moc hýbat osudem.

Album Fatalism, prosycené jak úzkostí, tak skrytou katarzí a těžším zvukovým terénem, organicky navazuje na ponuré obrazy a úderné zvukové krajiny, které prostupují již předchozím albem The Death of Me, nominovaným na cenu ARIA v roce 2020. Polaris se ale rozhodli nestagnovat, namísto toho se na nové desce otevírají reflexi a zároveň využívají charakteristickou směs melodického metalcoru, svěžího post rocku, elektronických výkvětů a dalších prvků, které jsou pro tuto pětici ze Sydney typické.

"Myslím, že mnoho z nás nezažilo ještě ve svém životě nezažilo takové období rozpolcení," říká bubeník a autor textů Daniel Furnari, "a v určitém okamžiku mě napadlo, že přes všechny konflikty a debaty, které všude zuří, je možná jedna věc, která je univerzálně příbuzná, a to, že se všichni bojíme. Bez ohledu na to, na jaké straně stojíme vypadají potenciální dopady děsivě.”

Na ploše jedenácti skladeb Fatalism vládne důraznou vztahovostí a výbušnými aranžemi, od atmosférického, doomového otvíráku Harbinger až po předvídavou hymnu Nightmare a pumelici The Crossfire, obě se vyznačují pružnými riffy a korzujícím vokálem Jamieho Hailse. Jako celek vrhá Fatalism svůj pohled více navenek než předchozí album The Death Of Me z roku 2020, která je naopak do značné míry introspektivní deskou. A přestože striktně vzato nejde o pandemické album, nebylo možné ji do ho do jisté míry neovlivnit všemi událostmi, které provázely jeho vznik. Konečným výsledkem je album, které kombinuje pro Polaris charakteristickou melanž dravosti a melodičnosti s novými zvukovými zvraty a lyrickým zaměřením, které má sice daleko k snadnému poslechu, ale pro posluchače je stejně katarzní jako pro skupinu.

"Chceme, aby lidé při poslechu tohoto alba cítili spojení s něčím mimo sebe. Je v tom určitý klid, který přichází s přijetím toho, že existují věci větší, než jste vy sami, a s přesměrováním tohoto strachu."

Vstupenky:
vyprodáno Pořadatelem akce je Rock for People; neváhejte je kontaktovat v případě jakýchkoli dotazů souvisejících s koncertem.