Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Sanctuary uvádí: Front 242 + Rein

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

9. 12. 20:00

Když v roce 2020 zavítali králové tvrdé elektroniky naposledy do Prahy, vyprodali dvakrát za sebou prostory pražského Paláce Akropolis. A protože se jednalo o večírek velmi vydařený, bylo jen otázkou času, kdy se trojice Belgičanů do našeho hlavního města vrátí. Máme radost, že se tak stane v prosinci letošního roku ve větších prostorách pražského Meet Factory. Navíc s velmi atraktivním speciálním hostem. 


EBM legendy Front 242 se v současné době plně věnují koncertování, často s britskými souputníky Nitzer Ebb. I po více než čtyřech dekádách pánové dokážou rozpoutat v klubu digitální peklo, což je v jejich věku obdivuhodné. Navíc na koncertech skupina zařazuje po letech do svých setů nové kompozice. Znamená to, že před prosincovým koncertem se po letech dočkáme i nové studiové nahrávky? Vzhledem k tomu, kolik současných nových kapel nepokrytě čerpá inspiraci ze žánru, který Front 242 pomáhali založit, jednalo by se o ideální načasování!

Důkazem toho, že Electronic Body Music není mrtvý žánr je mimo jiné i existence a tvorba švédské umělkyně a producentky Rein. Ta se v průběhu let vyvinula z EBM princezny v silnou a svébytnou osobnost elektronické scény, která přesáhla hranice temné subkultury a vystoupila i na mimožánrových festivalech jako Sziget, Eurosonic nebo Roskilde. V roce 2020 vydala Rein skvěle přijatou desku "Reincarnated", ve které EBM odkazy umně zkombinovala s jemnějšími dark/synthpopovými polohami. V současné době se umělkyně, která v posledních letech odehrála se silným ohlasem desítky koncertů na severoamerickém kontinentu, spojila s futuristickým francouzským producentem Djedjotronicem a společně připravují nový materiál Rein. Hlavní devizou postavou drobné, ale energií přetékající autorky je živelná energie, která během jejích koncertů cáká z pódia všemi směry. To ostatně zpěvačka předvedla v plné kráse na festivalu Prague Gothic Treffen v roce 2021.


Vstupenky:
990 Kč + poplatky v síti GoOut


Pořádá Sanctuary, v případě dotazů ohledně koncertu můžete využít jejich kontaktní formulář.