Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Sanctuary.cz uvádí: XIII.století (CZ) / Aeon Sable (DE) + La Scaltra (DE)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

22. 4. 19:00

Tuzemská legenda XIII. století letos vydala box se svou (víceméně) kompletní studiovou diskografií na desíti discích. Nazvala jej příznačně „Pandora“ a z pomyslné truhlice pro vás v prostorách klubu MeetFactory vyloví ty nejcennější artefakty, které psaly dějiny nejen českého gothic rocku. Uvidíme, zda kapela, nedávno oslavivší pětadvacet let existence, vytasí i některou ze dvou novinek, které byly nahrány speciálně pro „pandoráckou“ verzi nejčerstvějšího alba „Intacto“. 
www.xiiistoleti.com/

Premiérově se před nimi českému publiku představí Aeon Sable. Kapela, v jejíž tvorbě najdete základy vystavěné z toho nejklasičtějšího gothic rockového zvuku, ale i lehké doteky metalových legend jako jsou Moonspell, Tiamat či Anathema. Veškeré tyhle vlivy však kapela z Essenu nikterak neklonuje. Naopak z nich vytvořila vlastní výrazný a moderně znějící koncept, který prozatím vyvrcholil letošním, celkově již pátým, albem „Hypaerion“. 
aeon sable


Vůbec poprvé se u nás představí další temná společnost z Essenu - La Scaltra. Dvě čarodějky Aeleth Kaven a Dae Widow s panskou oporou v zádech představí silný materiál ze svého překvapivě kvalitního debutu "Cabaret", který musel nadchnout zejména darkwaveové publikum. Bez jakýchkoliv demonahrávek děvčata zabodovala osobitým zvukem a silnou atmosférou. Sám za sebe hovoří fakt, že si jich díky na vlastní triko vydané nahrávce všiml Artaud Seth a vzápětí neváhal u svého labelu Solar Lodge duchařské společnosti vydat EP "Ghosts". 
www.facebook.com/lascaltra/


Pro více informací sledujte Facebookovou událost nebo se obraťte na pořadatele koncertu.

Koncert pořádá sanctuary.cz 

Vstupenky: 
350 CZK na www.meetfactory.cz 
k zakoupení v sítích goout.net