Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Shabazz Palaces (US)| Zrušeno

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

16. 2.

Je nám to líto, koncert byl zrušen ze strany kapely. "Unfortunately the release of the new Shabazz Palaces album has been delayed so we have to cancel our planned early 2023 European tour. We will look to reschedule later in the year when the new album will be released. Please stay tuned and we will see you in 2023!"

𝙎𝙝𝙖𝙗𝙖𝙯𝙯 𝙋𝙖𝙡𝙖𝙘𝙚𝙨, králové afrofuturismu, se po několika letech vrací do MeetFactory. Duo tvoří perkusionista Tendai Maraire a MC Ishmael Butler (dříve člen Digable Planets a Cherrywine), jenž nyní vystupuje pod přezdívkou Palaceer Lazaro. Ishmael v kapele obstarává tvůrčí vize a zpěv, zatímco Tendai hraje na tradiční nástroje ze své domovské země Zimbabwe. Volně navazují na vizionářství nedávno zesnulého Lee Scratch Perryho a Sun Ra. Poté, co vydali několik nahrávek na menších labelech, se v roce 2010 dostali pod křídla vydavatelství Sub Pop a začali spolupracovat a nahrávat s umělci kalibru MC Silk a THEESatisfaction.

Shabazz Palaces nepřináší jen nakažlivé beaty a roztodivné zvuky z celého světa, ale i syrové, upřímné a radikální texty, psychedelii, kosmické experimenty či svébytné pojetí jazzu a ambientu. Tímto svůdným mixem se proplétají ozvěny funku, londýnského dubstepu i mbiry. Shabazz Palaces od počátku odmítají strukturovat své písně do dokola odehrávané šestnáctitaktové formy s do nekonečna se opakující slokou (jak je běžné v drtivé většině komerčního hip hopu) a směle překračují hranice stylů i konvencí.​

Vstupenky:
370 KČ na www.meetfactory.cz 
370 KČ (+ případné poplatky) v jiných předprodejích
440 KČ na místě 

Předprodej bude spuštěn v pátek 29. 10.

Předprodeje:
Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz.

Pořádá MeetFactory, o. p. s.