Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Shallov. + GRÓA + dominik prok

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

16. 6. 20:00

Progresivní post-všechno bratislavských Shallov. se v čerstvě rozšířené sestavě vrací do Prahy v rámci společné koncertní šňůry s islandským art-punkovým fenoménem GRÓA. Svůj sólový písničkářský projekt po jejich boku představí dominik prok z kapely 52 Hertz Whale.

Shallov. je hlučná, křehká, naštvaná, smutná, patetická, cynická, odevzdaná, stylizovaná upřímnost.“ Během uplynulých deseti let působili jako tříčlenná kytarová kapela stavící na charakteristicky organické a spontánní práci při zkouškách. V současné době prochází projekt proměnou, objevuje nové přístupy k tvorbě, větší zvukovou rozmanitost, minimalismus, syntezátory a poprvé taky texty ve slovenštině. Na koncertě představí Shallov. dosud nevydané skladby z připravovaného alba, a to v nové sestavě, kterou tvoří bratři Viktor a Dušan Ori po boku Antonína Kropáčka a Kristie Kardio.

Islandská kapela GRÓA vtrhla na scénu v roce 2018 se svou hravou představivostí a DIY přístupem k tvorbě, v níž mísí vlivy post-punku a noise-rocku s art-popovými experimenty. V MeetFactory zahrají v rámci svého čtvrtého evropského turné, na které berou svoji čerstvou desku What I Like To Do. GRÓA před nedávnem odehrály svou druhou KEXP live session, předskakovaly Wilco i krajankám Kælan Mikla.

dominik prok (52 Hertz Whale) nedávno vydal sólovou desku there is no rescure mission, we are safe, která je vyvrcholením jeho dlouhodobého snu o nezávislé umělecké realizaci. Deska je slovenskou odpovědí na tradici amerického či britského písničkářství, je to upřímná výpověď o jedné kapitole autorova života, se kterou se vyrovnává po svém. Hudbou.

Harmonogram:
19:00 dveře
19:30 dominik prok
20:00 Shallov.
21:00 GRÓA

Vstupenky:
390 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
490 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.