Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Shilpa Ray (US) + Science Killer (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

13. 9. 20:00

„Jestli existuje nebe, chci, aby Bůh najal Shilpu Ray, aby odzpívala seznam mých hříchů.“

Ikonická brooklynská zpěvačka a skladatelka Shilpa Ray, která víří hudební vody již od počátku tohoto milénia, po pěti letech vydává novou desku Portrait of a Lady. Zrod zdánlivě socio-politické, ale především velmi upřímně osobní nahrávky iniciovala retrospektivní výstava fotografky a aktivistky Nan Goldin The Ballad of Sexual Dependency. „Přiměla mě zamyslet se nad vlastními zkušenostmi se sexuálním napadením a zneužitím i nad mediální explozí, která následovala hnutí #MeToo. Portrait Of A Lady zachycuje dobré, špatné i ošklivé, stejně jako sílu, kterou člověk nakonec může mít, když přežije.“ Hudebně čerpá z osmdesátkového surrealismu i francouzské nové vlny a Shilpin naléhavý intenzivní hlas dokresluje hutný hudební podklad inspirovaný ranými Ministry a Billy Idolem či Pat Benetar.

Po projektech Beat the Devil a Shilpa Ray & Her Happy Hookers odstartovala po hostování na několika turné Nicka Cavea v roce 2013 sólovou kariéru, o dva roky přišla první vlastní deska Last Year's Savage. Shilpa ve své tvorbě reflektuje feministické a antirasistické postoje, přičemž nezapomíná na podvratný smysl pro humor a ironii. V září se po letech konečně vrací do Prahy.

Host:
★ Science Killer
Zpěv ztracený v ozvěnách nekonečného reverbu a snovou atmosféru občas čeří vrčící kytara. Kapela Science Killer je brněnská kytarovka, jejímž přirozeným prostředím je psychedelie, shoegaze, noise, rock a blues. Na koncertech bývají cítit vlivy garáže a hypnotických repetic, kterými následují původní tradici blues.

Vstupenky:
350 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
450 KČ na místě 

Pořádá MeetFactory, o. p. s.

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.