Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Soirée

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

31. 10. 16:00

Na Soirée, podzimní edici večírku výtvarných dramaturgií, bude poslední možnost prohlédnout si instalaci One-Legged Pigeon v Galerii Kostka. Výstavu AI: All Idiots zažijete nejen pohledem umělé inteligence, ale i očima kurátora Tomáše Javůrka a na otázku, jestli může být umělá inteligence součástí umělecké tvorby, hledá tvořivou formou odpověď workshop pro děti a jejich rodiče Zašifrované umění. Na závěr se v rezidenčním patře chystá večeře... Nedělní umělecká pohoda zaručena. 

 

Jan Tomáš - hudební performance ve výstavě One-Legged Pigeon 
Výstavu One-Legged Pigeon uměleckého dua Barbora Zentková & Julia Gryboś v Galerii Kostka zakončí hudební performance Jana Tomáše, známého hudebníka z dua Tomáš Palucha.  


Zašifrované umění - workshop pro děti a rodiče
Co všechno se skrývá pod slovným spojením umělá inteligence? Jak se liší od lidské a v čem si jsou naopak podobné? Může být inteligence součástí umělecké tvorby? Na výstavě AI: All Idiots v MeetFactory se společně zamyslíme a najdeme odpovědi nejen na tyto otázky v rámci výtvarného workshopu.
Workshop je vhodný pro všechny od 5 let. 


AI: All Idiots - komentovaná prohlídka 
Výstavu o umělé a umělecké inteligenci představí jeden z kurátorů Tomáš Javůrek.

Dominika Trapp a Zsolt Miklósvölgyi: Illeberal Arcadia
Performativní večeře. 
„Illiberal Arcadia je útočištěm pro ty, kterým jejich milovanou vlast zaplavili migranti, teroristé, ideologie genderových teorií a prokurátoři z řad levicové globální elity. Illeberral Arcadia nabízí bezpečný azyl pro každou západoevropskou rodinu, jež hledá nový pokojný domov pryč od bouří ohrožujících naši existenci zakořeněnou hluboko ve Starém kontinentě. Tady se staví domy ze stavebních bloků křesťanských hodnot ověnčené voňavými levandulemi navozujícími pocit pohodlí. U nás se hojí šrámy na duši a unaveným tělům se dostává štěstí a nasycení. Přestože možná čelíme éře soumraku nad evropskou velikostí, Illeberal Arcadia stála poskytuje útěchu všem přeživším a čekatelům toho nejhoršího." 
Reakce dvou maďarských rezidenů na politiku Viktora Orbána bude mít podobu performativní večeře. 
 

 

Vstup zdarma. Bar MeetFactory je otevřen od 13:00 do 20:00 (dále dle programu). 

Line-up: 
16:00–18:30 Jan Tomáš - hudební performance (Galerie Kostka)
16:00–17:00 Zašifrované umění - workshop (Galerie MeetFactory)
17:00–18:00 AI: All Idiots - komentovaná prohlídka (Galerie MeetFactory)
18:30–19:30 Dominika Trapp a Zsolt Miklósvölgyi: Illeberal Arcadia (1. patro)