Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Soirée: 𝓢𝓾𝓶𝓶𝓮𝓻𝓽𝓲𝓶𝓮 𝓢𝓪𝓭𝓷𝓮𝓼𝓼

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

18. 8. 18:30

Sizzlin' like a snare on a hot summer day 🌶️ Přijďte s námi zahnat smutek z blížícího se konce tohoto léta.

Již tradiční prázdninový výtvarný večírek ve smíchovské továrně se vrací předposlední srpnový čtvrtek. Lékem na letní chmury budiž jedinečný kulturní zážitek. A pár drinků k tomu.

Double the fun!
﹡ dvě dechberoucí komentovky
﹡ dvě strhující performance
﹡ dvě jedinečné projekce
﹡ dvě opojná hudební vystoupení
﹡... a jedna lahodná tečka na závěr

༄ ༄ ༄

Nabitý večerní program odstartují hned dvě komentované prohlídky. První z nich očima kurátorky Terezy Jindrové představí naši probíhající výstavu 'Ať zaslechnu tvé stopy'. Na ni naváže exkurze po rezidenčním patře MeetFactory nabízejíc jedinečnou možnost setkat se s našimi současnými rezidenty a rezidentkami a nahlédnout pod pokličku jejich právě vznikající tvorby. Mm. Obě komentovky budou simultánně překládány do znakového jazyka.

Následovat bude dvojice performance našich rezidentek. Jacqueline se ptá 𝙒𝙝𝙖𝙩 𝙞𝙨 𝙡𝙤𝙫𝙚? (𝙗𝙖𝙗𝙮, 𝙙𝙤𝙣’𝙩 𝙝𝙪𝙧𝙩 𝙢𝙚) a slibuje sbor, který šeptá, zpívá, křičí a vyje a vytváří tak prostor pro sdílení často nevyslovených a znepokojivých aspektů lásky. Marion zase připravuje konferenci o pohádce, která se nám lepí na kůži jako lékařský korzet, jež nemůžeme sundat.

Maria a její Ż𝔲𝔯 𝔖𝔭𝔞 𝔖𝔢𝔰𝔰𝔦𝔬𝔫 představí tradiční polskou polévku v netradičně enormním množství. Mňam.

A celý večer doprovodí projekce dvou autorských snímků Alžběty Bačíkové, která se ve své tvorbě dlouhodobě věnuje spolupráci s lidmi se smyslovým znevýhodněním a mimo jiné iniciovala vznik zvukové instalace Ráchel Skleničkové a Michaely Blažkové, jež je součástí aktuální výstavy. Oba krátké filmy promítané v rámci Soirée (Encounter a DJ) pak propojuje osobnost neslyšícího DJe Maca.

O hudbu se postará DJka NCOL, jeden z výrazných hlasů současné pražské elektronické scény, jejíž eklektické shows Mixtales a Devotions můžete pravidelně slyšet na Radiu 1 a Radiu Punctum. 

Vstup je zdarma.

Line-up: 
19:00 komentovaná prohlídka výstavy - tlumočeno do českého znakového jazyka 
20:00 Marion Rénier: Conference-performance about a fairy tale that sticks to our skin like a medical corset that we don't know how to remove - performance
20:20 Maria Toboła: Żur ( Sour soup) - performance
20:30  představení rezidenčního programu tlumočené do českého znakového jazyka 
20:45 Jacqueline van de Geer: What is love?  (baby, don't hurt me)  - performance

18:30–23:00 otevřené ateliéry
18:30–23:00 Alžběta Bačíková: videoprojekce filmů DJ a Encounter

20:00–23:00 NCOL (dj set)