Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Soirée v MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

25. 1. 19:00

Po půl roce se do MeetFactory vrací Soirée – společenská událost v režii výtvarné dramaturgie MeetFactory.

Před půl rokem otázka, co je to „soirée”, v továrně zazněla poprvé. Nyní máme jasněji a zveme na večer galerijní dramaturgie v MeetFactory. Vernisáž? Večírek! Gili Avissar obsadí se svými barevnými převleky a maskami Galerii Kostka a v performanci Studies of an Alien Skin budou dýchající kůži chobotnice doplňovat pulzující tóny už ve čtvrtek 25. ledna.

→ 19:00 Works by Gili Avissar
Látky různých materiálů, vzorů a barev. Groteskní masky a kostýmy. Oslnivá instalace Works by Gili Avissar představí v Galerii Kostka malý, ale spletitý mikrokosmos izraelského umělce. 

→ 19:30 Amplified by the Stillness: Komentovaná prohlídka (v českém nebo anglickém jazyce)
Všechno na světě obsahuje radioaktivní usazeninu. Stavební konstrukce či dokonce naše těla ji nasávají spolu s deštěm. Čtyřmetrový sloup - Atlas umělce Markuse Hoffmanna, je vytvořen pomocí kusů horniny, nalezených v oblasti někdejšího uranového dolu Rožná na Vysočině. Atlas lze vnímat jako hlubinný vrt, ale stejně tak i archetyp sloupu, v jehož útrobách parazituje radioaktivní materiál. 
Chcete vidět víc? Přijďte na komentovanou prohlídku s kurátorkou výstavy Evou Riebovou a členy umělecké skupiny Das Numen.

→ 20:00 Studies of an Alien Skin live
Kůže je pulzující země vetřelce, která se neustále geologicky utváří. Smrt je pomalá apokalypsa. Audiovizuální performance Andrease Greinera (Das Numen), Tylera Friedmana a Judith Holzer představuje video zachycující mikroskopické záběry na dýchající kůži chobotnice, jejímuž rytmu se přizpůsobují elektronické tóny.

DJs: 
→ 21:00 KEPLINGER UNIVERSITAET
→ 22:00 64

Vstup zdarma