Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Stand High Patrol feat. Pupajim + Rootystep + Mac Gyver + Merry + more

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

30. 1. 20:00

Stand High Patrol je unikátní francouzský dubový projekt. Parta z deštivého Brestu, která má ve svém středu charizmatického vokalistu Pupa Jima se 30. ledna 2016 poprvé představí v Praze. Eklektickou audiovizuání show v plné sestavě bude hostit multifunkční prostor MeetFactory. Premiérové vystoupení Stand High Patrol se zrodilo díky spojení tří subjektů. Na popud pánů z New Wave Praha, jako oslava deseti let fungování pořadu Scéna s Jakubem Johánkem(ex Dubový High) na Radiu Wave a především jako další zásadní večer kolektivu pořádající soundsystémové akce pod názvem International Dub Convention. To vše s podporou těžkotonážního jičínského soundsystému Black Diamond a smetánky české dubové scény.  

Stand High Patrol rozhodně nejsou klasickým zástupcem frankofonního dubu. Selektor Rootystep, operátor MacGyver a MC Pupa Jim se od přelomu tisíciletí prezentují hybridním, dynamickým stylem, který sami nazývají jako “Dub a Dub”. Jejich produkce je silně inspirovaná digitální érou let osmdesátých, a i když se bezpochyby řadí k současným špičkám tohoto žánru, jako jsou Mungo's Hifi, Conscious Sounds nebo Jahtari, jejich projev s přesahy mimo žánr bez problémů poznáte. Zatím posledním albem bretaňských mušketýrů je “A Matter of Scale”, které vyšlo na začátku roku 2015 na domácím labelu Stand High Records. V Praze Stand High Patrol navíc doprovodí jejich nová akvizice, trumpetista Merry.
 

Lokální umělce bude v MeetFactory reprezentovat několik zásadních postav místní dubové scény. Mezi ně rozhodně patří selektoři, dlouholetí organizátoři dubových akcí a zástupci pražského labelu United Forces of Dub a v Praze usazený slovenský rodák, Dj a producent Riddim Tuffa, který pravidelně objíždí soundsystémové večírky po celé Evropě. Obě výše zmiňované jednotky se společně věnují i organizaci International Dub Convention. Speciálním živým setem pak proslulá čtveřice Petr Míkovec, Jakub Johánek, Dj Teamatique a hostující perkusionista Martin Krejčí oslaví deset let fungování pořadu Scéna s Jakubem Johánkem na Radiu Wave(ex Dubový High). Selekci si pochopitelně připravi i pánové z Black Diamond. Tahle jičínská parta si do Prahy přiveze svůj rozšířený soundsystém a hudební zážitek tak umocní silným a přesným zvukem s osmi basovýmy ”scoop” boxy.
 

O vizuální stránku večera se postará resident pražských soundsystémových akcí a člen Lunchmeat kolektivu, VJ Zephyd.
 

LINE UP:
Stand High Patrol / Pupajim, Rootystep, Mac Gyver, Merry
United Forces Of Dub
Riddim Tuffa
Petr Míkovec, Jakub Johánek, Dj Teamatique a Martin Krejčí / Live
Black Diamond Sound System / novej 8 scoop's set-up   VJ Zephid  

Vstupenky:

260 Kč v předprodeji Goout.cz
300 Kč na místě do 21:30
350 Kč na místě po 21:30