Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Stimul Nights uvádí: Die Angel (FI)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

9. 5. 20:00

Milovníci Pan Sonic, zbystřete! Zmíněné finské legendy už v Praze bohužel nepřivítáme, jejich člen a pohrobek Ilpo Väisänen se ale ve středu 9. května objeví na pódiu pražské MeetFactory coby polovina dua Die ANGEL. Partnerem je mu Dirk Dresselhaus známý coby Schneider TM. Tandem, který se kdysi jmenoval pouze Angel, představí nové, osmé album Entropien I vydané v říjnu 2017 značkou Cosmo Rhythmatic.

Fyzika definuje entropii coby pravděpodobnost možných stavů daného systému či soustavy, i vesmíru, a duo Die ANGEL si tento pojem zvolilo coby nejvhodnější označení pro to, kterak spolu od roku 1999 tvoří hudbu. Na novém albu se vracejí k základnímu obsazení s modulárními syntetizéry, efekty a procesovaným zvukem elektrické kytary a nechávají energii volně proudit nástroji, těly i akustickými specifiky sálu. Delikátnost se zde nevylučuje s hlasitostí, syntetizované s tělesným, ambientní s monumentálním, chaos zpětných vazeb s uměřeností.

Nové album je věnováno zesnulému Mikovi Vainiovi a současná podoba Die Angel jistou příbuznost s tvorbou Pan Sonic nijak neskrývá. Finskoněmecká dvojice se na něm představuje v opravdu syrové a neučesané, často noiseové podobě. Podobně to na nás Die Angel jistě vybalí i 9. května na Stimul Nights.

Vstupné: 
250 Kč v předprodeji na www.MeetFactory.cz
250 Kč (+ případné poplatky) v síti GoOut.cz
350 Kč na místě 

Pořadá Stimul festival. V případě dotazů ohledně koncertu se obracejte na pořadatele koncertu Jana Vávru, info@stimul-festival.cz