Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Sudabeh Mohafez: Hoří | MALÁ INVENTURA 2017 | VYPRODÁNO

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Sudabeh Mohafez: Hoří

26. 2. 20:00

Překlad románu: Tereza Semotamová 
Režie: Natália Deáková 
Scéna: Lukáš Kuchinka 
Kostýmy: Jana Smetanová 
Hudba: Jakub Kudláč 
Dramatizace a dramaturgie: Matěj Samec 
Produkce: Dominika Andrašková   

Hrají: Anita Krausová, Jiří Konvalinka, Zuzana Ščerbová, Diana Toniková     

Světová premiéra divadelní adaptace románu současné německé autorky íránského původu. Úspěšné hudební producentce Mané vyhoří byt, přežije jen zázrakem. Její psychický stav se ovšem i měsíce po katastrofě setrvale zhoršuje. Kdo je Pia, která s ní vede vyčerpávající noční rozhovory? Kdo je Hjartan, který se Mané měl údajně potřebu pomstít? A kdo vlastně založil požár? Na povrch pozvolna vyhřezne hluboko zasutá minulost. Ta odhaluje obraz ženy, která je pod rouškou úspěšné, uznávané a nezávislé osobnosti zoufalou a fatálně osamělou bytostí. Skvostně vystavěný psychologický thriller s detektivními prvky podává sugestivní zprávu o člověku, pro kterého byla kdysi hudba vším.


"Hoří lze označit za inscenaci klidné síly. Pozorujete hrdinčin vnitřní boj, znázorňovaný bez jakéhokoli afektu, a v závěru zjistíte, že vás nečekaně zasáhla lavina" (Lenka Dombrovská, Instinkt)

“Dráždivá nejasnost v duchu kultovních thrillerů, jako byl třeba Šestý smysl, je devízou nové inscenace smíchovské scény.” (Dominik Melichar, Divadelní noviny)

“V roli Mané exceluje Anita Krausová. Její výkon je úsporný na gesta a pohyb je postaven především na civilní rétorice a potvrzuje, že do MeetFactory má smysl chodit nejen kvůli originální dramaturgii, ale i modernímu herectví, které se nepitvoří.” (Marcela Magdová, deník Metro)

“Výborná dramaturgická příprava opravdu současné předlohy Matějem Samcem a přesný, v prostředcích herectví bohatý hlavní herecký part Anity Krausové.” (Roman Černík v komentáři svého hlasu pro anketu Inscenace roku Divadelních novin, kde hlasoval právě pro Hoří)

“Někdo tady skutečně velmi dobře pochopil problematiku toho, co je uvnitř a vně, existenci či neexistenci hranic. Jsem nadšená. Skládám hercům, zejména představitelce hlavní role obrovský kompliment. Textům jsem rozuměla i přesto, že neznám řeč – myslím, že o moc větší pochvalu už vyslovit nelze. To, co jsem viděla, mě dojalo a jsem z toho šťastná.” (Sudabeh Mohafez o inscenaci Hoří v rozhovoru pro Orientaci Lidových novin)

Foto Tereza Havlínková 

Vstupné 200 Kč, pro studenty 120 Kč.
Rezervace na rezervace.divadlo@meetfactory.cz.

S anglickými titulky.

Recenze: Český Rozhlas - Vltava

Představení probíhá v rámci festivalu nového divadla Malá inventura 2017