Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Synapse Knowledge 2023: Farida Amadou, Colleen, Polí 5, Kabinet Records & Supraphon, Adela Mede

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

19. 10.

→​ Vstupenky


Synapse Knowledge 2023 vrcholí nabitou podzimní sérií přednášek, workshopů a koncertů. Nekompromisní line-up představí průřez tím, co rezonuje domácí i zahraniční hudební scénou.

Čtvrtek 19. října zahájíme workshopem se slovensko-maďarskou hudebnicí Adelou Mede, která ve své tvorbě kombinuje terénní nahrávky a trojjazyčný zpěv. Intimní ambientní výpovědi se spirituálním rozměrem doprovází experimentální elektronikou s mnoha vlivy, od minimalismu až po folklór. Naváže na něj artist talk Faridy Amadou, královny elektrické baskytary, která se po působení v belgické punkové kapele Cocaine Piss vydala na sólovou improvizační dráhu a na kontě má spolupráce ​s hudebníky, jako jsou Steve Noble, Thurston Moore, Peter Brötzmann, Floris Vanhoof nebo Moor Mother.

Svoji tvorbu ve formátu artist talku představí také francouzská vokalistka a multiinstrumentalistka Colleen, která na svých osmi vydaných albech ​vytrhává tradiční akustické nástroje z jejich obvyklého kontextu a posouvá hranice jejich hratelnosti. Se svými kompozicemi (od tajemných a kontemplativních až po kinetické a hravé) hrála po celém světě a úzce spolupracuje také s kultovním výrobcem synťáků Moog. Přednáškový blok uzavře diskuze zástupců klíčových českých vydavatelství Polí 5, Kabinet Records & Supraphon, kteří budou v rozhovoru s Michalem Pařízkem hovořit o roli hudebních labelů v kontextu současného hudebního světa. Na závěr dne živě zahrají Farida Amadou a Colleen.


Přednášky:

14:00 Adela Mede: Artist Talk & Workshop *  

15:15 Farida AmadouArtist Talk

16:15 ColleenArtist Talk

18:00 Polí 5, Kabinet Records & SupraphonO roli hudebních vydavatelství v současnosti * 

 

Koncerty:

20:00 Farida Amadou

21:45 Colleen

 

* Přednáška je situovaná v prvním patře, které není bezbariérové. V případě vašich speciálních potřeb, která z tohoto omezení mohou vyplývat, se nám ozvěte na pr@meetfactory.cz 


Vstupenky:

přednášky: 200 Kč
přednášky + koncert: 490 Kč v předprodeji / 550 Kč na místě

Předprodej probíhá přes nový ticketingový portál MeetFactory & GoOut.


Program Synapse Knowledge je finančně podpořen MKČR a Národním plánem obnovy.