Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Synapse Knowledge 2023: Kali Malone, Stephen O' Malley: SOMA, John Robb, Deb Googe

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

16. 11.

→ Vstupenky


Synapse Knowledge 2023 vrcholí nabitou podzimní sérií přednášek, workshopů a koncertů. Nekompromisní line-up představí průřez tím, co rezonuje domácí i zahraniční hudební scénou.

Záveřečný den letošní Synapse Knowledge představí Deb Googe (Da Googie), baskytaristku My Bloody Valentine, Thurston Moore Group a Brix Smith, která v továrně představí výběr ze své první sólové nahrávky plné abstraktních a noisových zvukových krajin. Ještě před večerním koncertem o své tvorbě pohovoří v rozhovoru s Johnem Robbem, hudebním publicistou, moderátorem, ekologickým aktivistou a basákem post-punkových The Membranes. Ten následně ve své přednášce s podtitulem The Art of Darkness: The History of Goth představí stejnojmennou autorskou knihu, která je prvním komplexním knižním průvodcem historií gotické hudby a jejího odkazu. Zabývá se v ní hudbou, stylem, ale i politicko-společenským kontextem gotické kultury, a obsahuje rozhovory s Andrewem Eldritchem, Killing Joke, Bauhaus, The Cult, The Banshees, The Damned, Einstürzende Neubauten, Johnnym Marrem, Trentem Reznorem, Adamem Antem, Laibach, The Cure, Nickem Cavem a mnoha dalšími.

Odpoledne uzavře rozhovor Pavla Turka se skladatelkou, varhanicí a zvukovou umělkyní Kali Malone (která o den dřív zahraje živě ve staroměstském kostele U Salvátora) a Stephenem O'Malley ze Sunn O))), který den zakončí koncertem.

 


Přednášky:

15:15 Deb Googe v rozhovoru s Johnem Robbem

16:30 John Robb: The Art of Darkness: The History of Goth

18:00 Stephen O'Malley Kali Malone v rozhovoru s Pavlem Turkem


Koncerty:

20:00 Deb Googe

21:30 Stephen O'Malley


Vstupenky:

přednášky: 200 Kč
přednášky + koncert: 490 Kč v předprodeji / 550 Kč na místě

Předprodej probíhá přes nový ticketingový portál MeetFactory & GoOut.
Předprodej na přednášky končí v 14:00, předprodej na kocnert končí v 18:00. Vstupenky jak na přednášky, tak na koncert budou i na místě.


Program Synapse Knowledge je finančně podpořen MKČR a Národním plánem obnovy.