Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Synapse Knowledge 2023: Workshop v nahrávacím studiu Golden Hive

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

27. 8. - 30. 8. 2023

I letošní edice Synapse Knowledge, série pravidelných edukativních setká(vá)ní hudebních tvůrců, odstartuje čtyřdenním workshopem v pražském nahrávacím studiu Golden Hive pod vedením zkušeného studiového inženýra a producenta Michala 'Amáka' Šťastného. 

Workshop provede účastníky celým nahrávacím procesem od preprodukce, technických příprav, nastavení nahrávání, samotné produkce i postprodukce až po mixing a mastering. Hostující kapelou bude tentokrát formace BREN, která osciluje mezi slowcorem, no wave a shoegazem, složená z hudebníků Iva Lorence (Science Killer, Beps'n'Johnnies), Šimona Podrazila (tryo, Science Killer), Vojtěcha Škuty a Lukáše Nedomlela. Materiál, který vznikne během workshopu, následně vyjde u brněnského labelu Kabinet Records.


Reportáž z loňské edice: Synapse Knowledge: Raw Deal v Golden Hive vylezli z vlastní ulity, Frontman

„Nečekaně se nám podařilo vylézt z vlastní ulity a tvořit hudbu ve zcela odlišných podmínkách, do kterých bychom bez pozvání MeetFactory zřejmě dobrovolně nevstoupili. Což by byla věčná chyba. Podařilo se nám opustit komfortní zónu nahrávání v domácích podmínkách a srážka s profesionálním přístupem pro nás nebyla bolestivá, ale naopak velmi přínosná,“ hodnotí čtyřdenní studiovou session Jakub Ďuraško z kapely Raw Deal. „Posunulo nás to hlavně v oblasti toho, jak vnímáme svůj vlastní zvuk. V Amákově studiu jsme se mohli zaměřit na roviny a prvky našeho zvuku, které nám v jiných prostředích často unikaly. Moc se těšíme, až nahrávku dokončíme a snad i brzy vypustíme.“

Intenzivní studiové soustředění se zaměřilo na komplexnost vzniku nahrávky v profesionálním prostředí. „Byl nám skvěle vysvětlenej celej proces nahrávání, od rozmístění mikrofonů, přes cestu zvuku do počítače až po samotnou post produkci. Poslední den jsme si dokonce mohli sednout k počítačí a finální úpravy ekvalizérů, kompresoru nebo efektů sami nastavit,“ uvádí jeden z účastníků Honza V.


Datum workshopu: 27. – 30. srpna (nahrávací den je vždy v čase 9:00 - 18:00)

Kapacita: 5 míst

Cena: 2000 Kč; garantuje také vstup na podzimní konferenci Synapse Knowledge 2023.


Přihlášku zašlete mailem do 10. srpna na vaclav.havelka@meetfactory.cz. Uveďte v ní:
– kontaktní údaje
– název vašeho hudebního projektu, odkaz na tvorbu (Bandcamp, SoundCloud, web etc.)
– krátce popsat motivaci vaší účasti na workshopu


​Projekt Synapse Knowledge je finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR a Státním fondem kultury ČR.