Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Synapse Knowledge 2023: Fennesz, Craig Leon & Cassell Webb, Pavla Jonssonová & Petr Bergmann, FVLCRVM, Tokyo Drift & Toyota Vangelis

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

15. 10.

→ Vstupenky


Synapse Knowledge 2023 vrcholí nabitou podzimní sérií přednášek, workshopů a koncertů. Nekompromisní line-up představí průřez tím, co rezonuje domácí i zahraniční hudební scénou.

Punk jako pokračování dada, nedešifrovatelné gesto, specifický typ šoku, okamžitě spojující ty, již ho dokážou vstřebat, bez ohledu na společenské postavení, věk, vzdělání, pohlaví, barvu pleti atd. Neděli 15. října zahájíme přednáškou o převrácení hodnot, karnevalu, úspěchu prohry, nesmrtelné rozkoši z hry a jejich proměnách v posledním půlstoletí s Petrem Bergmannem z Black Hand a Pavlou Jonssonovou, která učí o subkulturách na Anglo-americké vysoké škole v Praze, v roce 1980 založila s Hankou Kubíčkovou a Markou Horákovou punkovou skupinu Plyn, přejmenovanou v roce 1983 na Dybbuk a 1987 na Zuby nehty.

Na ni naváže blok o živém hraní, v němž Tokyo Drift Toyota Vangelis promluví o tom, jak se vyhnout blbejm koncertům, jak si sestavit rider, vyjednat podmínky, identifikovat red-flagy a hlavně jak se terapeuticky naučit říkat NE. Pišta Kráľovič alias FVLCRVM představí, jak vytváří a optimalizuje svůj live set v Ableton Live, jak používá jednotlivé nástroje a efekty živě, jak funguje jejich propojení s monitoringem a jak synchronizuje celou živou show s vizuály.

O newyorském undergroundu v sedmdesátkách a době The Ramones, Suicide, Talking Heads, Blondie, Richard Hell či Patti Smith pohovoří Craig Leon, který se významně podílel na nahrávání a prezentaci muziky těchto interpretů, společně s Cassell Webb. Blok přednášek uzavře Q&A s rakouským kytarovým mágem Fenneszem, jednou z klíčových osobností a nejvýraznějších hlasů současné elektronické hudby, který večer představí také svůj imerzivní live set. Koncertní část dne zahájí duo Craig Leon & Cassell Webb.


Přednášky:

11:00 Petr Bergmann & Pavla Jónsson: Proč punk? Protože No Future!

12:15 FVLCRVMLive performance s vizualmi pre bedroom producentov

14:15 Pavla Bastlová (Tokyo Drift) & Václav Peloušek (Toyota Vangelis): Víc dobrejch a míň blbejch koncertů

16:30 Craig Leon & Cassell WebbUrban folk music. Underground v New Yorku v 70. letech

18:00 Fennesz: Q&A s Jardou Petříkem


Koncerty:

20:00 Craig Leon & Cassell Webb

22:00 Fennesz


Vstupenky:

přednášky: 200 Kč
přednášky + koncert: 490 Kč v předprodeji / 550 Kč na místě

Předprodej probíhá přes nový ticketingový portál MeetFactory & GoOut.


Program Synapse Knowledge je finančně podpořen MKČR a Národním plánem obnovy.