Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Synapse Knowledge: Marisa Anderson (US) + Šimanský / Niesner: (CZ): Křest desky Všechno dobré

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

26. 9. 20:00

Marisa Anderson. Kytara. Nerozlučná dvojka. Tvorba oregonské kytaristky, písničkářky a skladatelky Marisy Anderson propojuje folkové tradice a vlivy blues, jazzu, gospelu i country s prvky elektronické hudby, dronu a minimalismu.

O její hudbě psaly časopisy Billboard, Rolling Stone, The Wire i BBC, zatímco The New Yorker ji označuje za jednu z nejvýraznějších kytaristek své generace. Svoji poslední desku Lost Futures složila a nahrála společně s Williamem Tylerem.

“One of the best emotional mediums in the field of solo guitar, Anderson is a master of lovely melancholy.” — Pitchfork

V rámci závěrečného večera zářijové Synapse Knowledge zahraje také duo Jakub Šimanský & Tomáš Niesner, živě v Praze poprvé představí svoji nadcházející desku Všechno dobré, která vychází 1. října na labelu Stoned To Death. Dvojice Šimanský / Niesner představila na svém ceněném debutu Tance neznámé v roce 2019 svoji vlastní verzi hry na akustickou kytaru v duchu amerického primitivismu, nová deska pro ně však představuje krok novým směrem. Dorazte na jedinečnou živou ochutnávku v pondělí 26. září.

Koncert je součástí letošní Synapse Knowledge, série pravidelných setkání hudebních tvůrců a fanoušků s cílem dlouhodobé podpory domácí i evropské nezávislé scény skrze přednášky, workshopy, poslechové sessions a masterclassy.

Vstupenky:
zdarma pro registrované
​200 Kč v předprodeji & na místě ​