Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

What Is This That Stands Before Me? Heavy Metal And Modernism: John Doran & Sapphire Goss

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

23. 6. 18:30

Omlouváme se všem, kdo si zakoupili vstupenku na přednášku a nedorazila jim do mailu; důvodem jsou technické problémy v administraci našeho webu. Ozvěte se nám na sales@meetfactory.cz a vstupenku vám obratem zašleme, anebo dorazte do MeetFactory s potvrzením o platbě a vstupenku vám vystavíme na místě. Děkujeme za pochopení.

Dokumentární zvukově-obrazová performance mapující vývoj heavy metalu

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) tvrdí, že heavy metal je poslední skutečnou formou masového modernismu. Ve své dokumentární přednášce What Is This That Stands Before Me? Heavy Metal And Modernism sleduje některé z jeho mnoha revolučních etap v průběhu uplynulého půlstoletí plného kulturních invencí a převratů, počínaje průkopníky Black Sabbath a ranými sedmdesátkami v birminghamském Astonu, odkud se heavy metal nezastavitelně šíří do všech koutů světa a po cestě nabírá Mayhem, Napalm Death nebo Sunn O))).

Projekt debutoval v dubnu v bristolském Cube v rámci Monochrome festivalu, v květnu byl uveden na berlínském Desertfestu a na konci června putuje do Prahy.

Doranovu heavy metalovou exkurzi po vizuální stránce doprovází umělkyně a filmařka Sapphire Goss, která z archivních 8mm a VHS záběrů živě sestavuje enigmatické obrazové koláže. To vše s jedinečným soundtrackem nahraným norskou noise-rockovou formací Årabrot, Markem Pilkingtonem ze Strange Attractor Press a elektronickým umělcem Ghost Writerem.

Přednáška je součástí Synapse Knowledge 2024 a proběhne v MeetFactory v neděli 23. června před koncertem Chelsea Wolfe.

Vstupné:
zdarma pro držitele lístku na koncert Chelsea Wolfe
samostatně za 150 Kč v předprodeji na webu MeetFactory & v síti GoOut