Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

THE KILIMANJARO DARKJAZZ ENSEMBLE (NL)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

2. 5. - 2. 5. 2013 20:00

HC SVNT DRACONES: The Kilimanjaro DarkJazz Ensemble vystoupí na jaře poprvé v Praze

Konečně v Praze! Holandská vícehlavá saň The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, čerpající jak z dark jazzu a ambientu, tak z rytmického noiseu a experimentální elektroniky, se odvážila i na dosud neprobádané území České republiky. V rámci krátkého jarního turné vystoupí ve čtvrtek 2. května v pražském klubu MeetFactory. Vstupenky za cenu 400 Kč jsou k dostání v běžných předprodejních sítích (Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream), na místě bude vstupné 490 Kč.

„Kilimandžára“ dokáží být ve svých skladbách stejně epičtí a přitažlivě tajemní jako jejich název, který vymysleli jeho zakladatelé Gideon Kiers a Jason Köhnen: „Na úplném začátku, v roce 2000, jsem přišel se spojením darkjazz, protože jsme chtěli, aby naše tvorba byla temnější a zároveň obsahovala jazzové prvky. A protože Gideon má známého v Tanzánii, kde je hora Kilimandžáro, řekli jsme si, že by bylo skvělé pojmenovat se i tímhle tajemným slovem.“ Eponymní debut vyšel na labelu Planet Mu v roce 2006. Trefa do černého.

Trefy následovaly ještě dvě. První z nich, deska Here Be Dragons na berlínské značce Ad Noiseam v roce 2009, byla trefou spíš do šedého, a druhá, zatím poslední From the Stairwell, vyšla u labelu Denovali o dva roky později. Diskografii doplňuje několik EP a živák  I Forsee the Dark Ahead, If I Stay. Zřetelný je vývoj zvuku kapely: „Zatímco Here Be Dragons byla taková cikánská, divočejší a nostalgičtější, desku From the Stairwell jsme chtěli mít víc temně romantickou a smyslnou. V pozadí naší tvorby existuje koncept, rád to přirovnávám k filmu. Máme stejného producenta a režiséra - to jsme Gideon a já, a stejné herce, což jsou naši spoluhráči. Ale pokaždé je jiný scénář, přestože některé prvky jsou pro naši hudbu typické.“

Živá, vizualizovaná vystoupení v sobě ukrývají všechny tváře a polohy studiových alb: ambientní, jazzovou, noiseovou, elektronickou, doomovou... Vždy ale s omnipresentní melancholií, jakousi nevyřčenou tísní, či snad dokonce tíživým strachem z neznámého. Skladby, které nejsou čistě instrumentální, doplňuje křehký vokál Charlotty Cegarry. Její hlas jako by byl stvořen pro pochmurnou atmosféru balad v duchu žánru film noir, kterým dodává potřebné záblesky světla. „Hudba souvisí s momentálními emocemi. Když prožíváte delší smutné období, skládáte neveselou hudbu, abyste vyjádřili, co se ve vás odehrává. A když jste šťastní nebo naštvaní, logicky se to odrazí na rytmičtější nebo agresivnější produkci. S Kilimanjaro Darkjazz Ensemble jsme v permanentní, několik let trvající depresi.“ 

Soundtrack k imaginárnímu, temnému snímku; David Lynch dark jazzu. The Kilimanjaro DarkJazz Ensemble ve čtvrtek 2. května v pražské MeetFactory. Událost jara. HC SVNT DRACONES.

Kilimanjaro DarkJazz Ensemble (nl)

čtvrtek / thursday 2. 5. 2013 20:00

MeetFactory, Praha

 

Vstupenky
Předprodej: 400 Kč + poplatky v sítích Ticketstream a Ticketportal
Na místě: 500 Kč od 20.00
 

www.tkde.net

www.facebook.com/darkjazz

www.soundcloud.com/tkde

www.tkde.bandcamp.com

www.facebook.com/events/613523751994481

www.last.fm/event/3514249

www.songkick.com/events/15684084

www.meetfactory.cz

www.kyeo.net