Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

The Trouble Is Staying

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

25. 6. - 8. 9. 2019

Výstava čerpá z myšlenek Donny Haraway o překonání konvenčních narativů naděje a zoufalství ve vztahu k nepříznivým podmínkám na naší vyčerpané planetě. Haraway tvrdí, že místo toho se musíme s těmito problémy naučit existovat a vytvářet s nimi podivná příbuzenství (oddkin): „navzájem se potřebujeme při nečekaných spolupracích a v nečekaných kombinacích, v horkých hromadách kompostu. Vznikáme společně, nebo vůbec.”

Sedm mezinárodních umělkyní a umělců rozvíjí tuto filosofii koexistence; jejich díla společně odhalují etické i praktické možnosti pro vytvoření starostlivého, pečujícího světa. Pomocí gest, slov, zvuků a překvapivých symbióz vytvářejí představu světa, kde se mnohodruhová „havěť“ – lidská i nelidská – navzájem učí schopnosti přetvářet, přehodnocovat a opětovně prožívat svět a reagovat na něj a zároveň znovu nacházet spojení mezi sebou.
 

V rámci večera proběhly dvě nové performance Vivian Caccuri: Garganta / Hrdlo / Throat (2010/2019)* a Rachel Pimm: Volcano ASMR (2019).**  

---- 

Vystavující: Vivian Caccuri, Patricia Dominguez, Ane Graff, Ingela Ihrman, Pedro Neves Marques, Rachel Pimm, André Romão
Kurátorka: Inês Geraldes Cardoso 
Vernisáž výstavy: 25. 6. 2019  
Vstupné: volné
Foto: galerie z vernisáže  
Romana Kovácsová; instalace Jiří Thyn

tisková zpráva 
brožura 

 

Další akce: 
30. 7. MeetFactory Soirée: The New Dictionary of Old Ideas  
19:30 filmová projekce: Pedro Neves Marques, Semente Exterminadora / Exterminator Seed (2017)
20:30 performance: 
Vivian Caccurri: Garganta / Hrdlo / Throat (2010/2019)
- zdarma 
 

Vivian Caccurri: Garganta / Hrdlo / Throat (2010/2019)
Z
vuková performance propojující zvuky brazilského pralesa se zpěvem pražského sboru Perperuna. 
Partitura Vivian speciálně objednaná pro výstavu je ztvárněna místním pražský sborem, jehož hlasy jsou zkresleny kontaktem mikrofonů s krky zpěváků. To má za následek zesílení zvuku, který se vytváří v jejich hrdlech, zpoždění a nepředvídatelné juxtapozice, které zabraňují formulaci srozumitelných slov. Hlasy se neustále překrývají a navzájem se kontaminují ve znepokojivých kompozicích spolu s melodiemi z bohaté historie brazilských severovýchodních hudebních tradic a zvuky subjektu Vivianina probíhajícího výzkumu: komára.

Sbor řízený s Marii Křovinovou, hlasy: Veronika Pichot (soprán), Klára Wimmerová (soprán), Barbora Jančulová (alt), Silvie Šulanová (alt), Petr Jedelský (tenor), David Ulbrich (tenor), Tomáš Myslivec (bas), Martin Zemánek (bas).

**Rachel Pimm: Volcano ASMR (2019) - ASMR - autonomní senzorická meridiánová reakce -  je zážitek nízkoúrovňové euforie vyvolané specifickými sluchovými nebo vizuálními podněty, např. kartáčováním vlasů, šeptáním nebo tvorbou praskavých a rachotících zvuků, které mohou povznést a uvolnit ty, kteří je zažívají. Rachel používá ve svém představení různých prvků pro produkci zvuků spojených s hmotným univerzem sopky; od simulací ohně, větru a vody, přes zvuky varu, až po zvuky řezání demonstrující důlní techniky používané ve Velké příkopové propadlině. 

----- 

Otevírací doba galerie: 
pondělí–neděle 13:00–20:00
27. 6. otevřeno 13:00–19:00 

28. 7. otevřeno 13:00–17:00