Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

The weight of repetition #2 (un)measurements

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
The weight of repetition #2 (un)measurements

24. 11. - 15. 1. 2017 19:45

Had, který oznamuje, že „Svět je uzavřený, cyklický, rezonující, věčně se navracející“, má být dodán do systému, jehož jediným cílem je tento Cyklus porušit.  
                                                        Thomas Pynchon, Duha gravitace    Když opustíme animistický pohled, kdy každý předmět / věc žije neustále a udržuje si jistou formu své identity – toto rozhodně není pouze vlastností minulosti (jak přišla forma ke svému tvaru), ale rovněž konstantním pohybem / posunem směrem k deformaci, erozi, transformaci. Takové vlastnosti nejdou ani vzad, ani vpřed, ale jsou kontinuem života jakékoli věci / objektu.  
 

Uvažme mechanické otáčení, jako u automobilového motoru: pracuje v pevně stanoveném cyklu, ale žádná otáčka není zcela stejná jako ta  předchozí, je tady původní směr, ale opakování je nemožné, vnější signál vše pomalu, ale jistě nahlodává! Taková je povaha veškeré hmoty, cyklické bytí, ale nikdy statické. Představte si, že byste dokázali číst přírodu psanou Braillovým písmem, že vše má sonickou animistickou identitu a že je tato identita jedinečná, jsouc ozvěnou jediného bytí, které náleží všem živým a neživým bytostem. „(un)measurements“ je cyklická zvuková skulptura, rozdělená do dvou segmentů, které mapují různé časové cykly a geografie a čtou z identity bytosti v neustálém pohybu.  

Ze stromu byla vyříznuta místa, kde se dařilo houbě a larvám. Bakterie toto místo stále obývají, jsou architekty pokračující typografie, nové krajiny, stejně rozsáhlé jako detailní. Tyto živoucí jizvy můžeme slyšet a při pohledu zblízka vidíme, jak vteřinu za vteřinou prosperují, jak pohyb generuje frekvenci a nehmotné síly vítězí. Jsme plující hmota, měníme se s každou otáčkou, každou sezónou, každou vteřinou – tekutina se stává kamenem, smrt se stává životem a život se pohybuje s cyklickou frekvencí. Kdo jste okouzleni klidem, buďte jisti, že to tak není, ten pohyb je pouze pomalý!
                                              Gil DelindroInstalace je umístěna v projektovém prostoru SHAPE.