Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

TRACY FEATHERSTONE (US): PŘIDANÁ HLOUBKA

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

6. 5. - 31. 5. 2013

Vstupné dobrovolné

Kurátorka: Zuzana Jakalová
Vernisáž: 6. 5. 2013, 19:00

Americká umělkyně Tracy Featherstone se ve své práci zajímá o tlumočení obsahů napříč médii. Její dlouhodobý zájem o sémiotiku se zrcadlí mimo jiné v neustálém hledání nového tvarosloví vlastního uměleckého jazyka. V starších dílech se věnovala tenkému balansu mezi řádem a chaosem, či komunikaci mezi každodenními objekty, jejich užitou hodnotou a vizuální formou. V současné době se zabývá procesem tlumočení myšlenky skrze vizuální média, kulturní identitu a čas. Její výstavní projekt Přidaná hloubka zkoumá prostor mezi objekty, ne pouze objekty samotné. Pozornost je věnována subjektivitě obklopující konkrétní informace a nedorozuměním v komunikaci.

Výstava Přidaná hloubka v Galerii Kostka je výsledkem Tracyina rezidenčního pobytu. Featherstone na ní prezentuje několik objektů inspirovaných kolážemi náhodně zachytávaného fotografického materiálu. Místo toho, aby potlačila původní vizuální inspiraci, vystavuje ji v juxtapozici s objekty, a dává tak zaznít procesu jejich vzniku.

Tracy Featherstone získala titul BFA (Bachelor of Fine Art) na Univerzitě Cincinnati a MFA (Master of Fine Art) na Arizonské univerzitě. Její práce je mezinárodně vystavována a Tracy přednáší umění na třech kontinentech včetně USA, Číny a Luxeburgu. Featherstone pobývá v USA a je profesorkou umění na Miami Univerzitě v Oxfordu v Ohiu.

Web