Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Třetí lež

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 9. 17:00

Představení je součástí Veřejného domu, tudíž je výjimečně zdarma. Doporučujeme ovšem provést rezervaci míst na e-mailu rezervace.divadlo@meetfactory.cz.

„Jednoho dne lidé říkají, že je příměří a že je konec války. Nazítří lidé říkají, že je nová válka a že válka pokračuje.”

Dospívající dvojčata přiveze matka z Velkého města na venkov k babičce, které sousedé neřeknou jinak než Čarodějnice. Je válka, ve městě není co jíst. Brzy se ukáže, že život s babičkou na kruté vesnici může být pro dvojčata životu nebezpečnější než bomby dopadající na město. Chlapci, vykazující se mimořádně racionální inteligencí, najdou způsob, jak bez úhony přežít. Surovost světa, který je obklopuje, je třeba pochopit, vzít ji za svou a přelstít ji. Existuje nějaký návod, jak bez výčitek zabít člověka? Kde se v člověku bere chuť vzít spravedlnost do vlastních rukou a jednat? Je potřeba se vyvarovat fascinace zlem a nebo se naopak nechat zlem opojit, učinit ze sebe monstrum, které má odvahu se vzepřít veškerým mravním zábranám?    

Podle románů Velký sešitDůkazTřetí lež od Agoty Kristof, jež původně publikoval Editions du Seuil v Paříži. Autorce se za toto dílo, vykazující se úsečným, chladným a čistým stylem, až na kost oproštěným od zbytností, dostalo několika literárních ocenění a přineslo jí světový věhlas. 

Režie: Aleš Čermák
Dramaturgie: Matěj Samec 
Překlad: Sergej Machonin, Jan Machonin 
Hudba: Matouš Hejl 
Produkce: Dominika Andraško
Hraje: Jakub Gottwald 

Ohlasy:
„Hra se dotýká zásadní otázky: je třeba vyvarovat se fascinace zlem, či naopak ze sebe učinit monstrum, které se dokáže vzepřít morálním zábranám?” – Ondřej Bělíček, A2

Jestli jste si mysleli, že silné drama se rodí z květnatých popisů emocí a pocitů, nechte se vyvést z omylu… Za dětsky jednoduchými oznamovacími větami Třetí lži se hroutí pevnost světa. (…) Hlas je příležitostně elektronicky modulován, čímž dosahuje ještě zvrhlejších podob postav, které jsou naivní, přestože jejich světem jsou chlad a zlo.” – Kateřina Nechvílová, Literární noviny

Profil v pořadu České televize.
Profil v pořadu Tyjátr Radia Wave.

Vstupné:
200 Kč, pro studenty 120 Kč
Rezervace na rezervace.divadlo@meetfactory.cz    
Chcete darovat divadlo? Celoročně nabízíme možnost lístek proměnit v dárkový voucher.

Premiéra: 19. 10. 2014

Do Divadla MeetFactory můžete vzít své anglicky mluvící přátele. This play is in Czech with English subtitles. 

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.