Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

3. 9. 19:00

Inspirativní, nekonvenční a hlavně – nabitý událostmi. Takový bude zářijový Veřejný dům v MeetFactory.  

Všechny čtyři dramaturgické linie, které rozvíjíme v průběhu celého roku, se propojí v jediný večer na jediném místě. Výstavy a videoart, divadlo, rezidenční program i hudba naplní všechny prostory smíchovské fabriky.  

Galerie představí hned 3 nové výstavy: Galerie MeetFactory uvede tematickou výstavu Objektonomie, která bude prostřednictvím děl deseti umělců z Izraele a České republiky zkoumat ekonomiku komerčního předmětu v současném umění. Vystavovat budou Sharon Balaban (IL), Jakub Geltner (CZ), Zac Hacmon (IL), Roy Menachem Markovich (IL), Jan Nálevka (CZ), Hila Toony Navok (IL), Rona Stern (IL), Adam Vackář (CZ), Aleksandra Vajd & Hynek Alt (CZ) a Roi Weiss (IL). V Galerii Kostka vybuduje Mark von Rosenstiel (US) svou představu totálního environmentu složeného z dřeva, neonových trubic, zrcadel a včelího vosku s názvem Kdyby jenom existovalo tiché a světlé místo, které by také dobře vonělo. Venkovní Galerii Zeď obsadí výstava Davida Krňanského s názvem Jeanius. 

V hlavním sále poběží experimentální film Dalibora Knappa s názvem The Set, který zpracovává téma pohybu ve všech jeho filmových rovinách, a nutí tak diváka přehodnocovat možnosti zachycení skutečnosti prostřednictvím filmového média. 

Divadelní sál bude patřit interaktivní instalaci, která provede návštěvníky nejen všemi inscenacemi Divadla MeetFactory (Milenec, Třetí lež, Autoatlas Ukrajiny, Nespavost, Mondšajn, Malina), ale nechá je nahlédnout i do zákulisí.

Hudební část večera obstarají v premiérovém vystoupení před domácím publikem Rogério Brandão aka DJ Nigga Fox se svou nepojmenovatelně hybridní koláží kudura, afro-houseu, tarraxinhy, batidy a dalších stylů, na kterého naváže francouzské duo Ideal Corpuss eklektickou verzí post-internetové hudební koláže a Nizozemec Joeri Woundstra aka Torus, který je svým hudebním naturelem doma někde mezi ambientem, bts, dancefloorem a retro fascinací.
 

Zvukové experimentátory doplní domácí audiovizuální umělec Pavel Karafiát s interaktivní instalací Landscape, ve které se budou návštěvníci vydávat do krajin stvořených jimi samými ve světě virtuální reality.


Před samotným vystoupením bude ve velkém hudebním sále probíhat panelová diskuze s domácími umělci, o jejich zkušenostech s vystupováním na zahraničních pódiích.

Hudební program a instalace byly připraveny ve spolupráci s iniciativou SHAPE – mezinárodní platformou pro mobilitu, vzdělávání a propagaci evropských hudebních a audiovizuálních umělců.
 

Celý večer budou otevřeny také naše Open Studios, kde divákům v neformální atmosféře představí svoje práce naši rezidenční umělci. Svoje ateliéry otevřou:
Alioune Diouf (SE), Szymon Kobylarz (PL), Kuba Woynarowski (PL), Urban Space Epics (US), Naomi Fitzsimmons (GB), Hilla Toony Navok (ISR), Zac Hacmon (ISR), Tom Pazderka (US), Agata Biskup (PL) a Viktor Valášek (CZ).

Akce začíná v 19:00 hodin a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.