Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Veřejný dům

25. 4. 17:00

Večer, kdy čtyři dramaturgie MeetFactory ukáží své umění. Jarní sezónu nastartují nové výstavy, performance rezidentů, scénické čtení a DJs. Probíhá ve spolupráci s Týdnem umění.

Milena Dopitová: Příště u vás / Galerie MeetFactory 
Galerie MeetFactory představuje samostatnou výstavu české umělkyně Mileny Dopitové. Ta vstoupila na uměleckou scénu se svými instalacemi, objekty a videi na začátku 90. let. Od té chvíle zpracovává sociální, genderová a často také velmi osobní témata svým vysoce estetickým stylem, v němž mistrně proměňuje křehkost v sílu, obyčejné v magické, strach v humor a naději. Výstava „Příště u vás” seznamuje s její současnou tvorbu, která odráží osobní i kolektivní pocity nejistoty z aktuální společensko-politické situace.

Michal Baror & Amalia Vargas: Bite the Bullet / Galerie Kostka 
V menší Galerii Kostka spojily své síly izraelská umělkyně Michal Baror a francouzská Amalia Vargas. Společná východiska pro svou výstavu „Bite the Bullet” nalezly v průběhu rezidenčního programu MeetFactory, kterého se účastnily v roce 2018. Navzdory věkovému rozdílu a odlišné umělecké praxi se díla umělkyň – velkoformátové fotografie pohrávající si s pohledem turisty a spojující náhodné výjevy z pražských ulic s objekty z lokálních muzeí, doplněné sochami reflektujícími otázku reprezentace objektu a jeho historii – potkají ve vzájemném dialogu. Hledají nové souvislosti, které zpochybňují náš zažitý pohled na banální objekty. Ty dostávají jak estetický, ale i politický nový rozměr.

Před vernisáží proběhne artist talk s oběmi umělkyněmi. 

Komentovaná prohlídka & performance / Rezidence
Rezidenční program otevírá pro veřejnost běžně nepřístupné první patro a v rámci kurátorské prohlídky s Luciou Kvočákovou a Piotrem Sikorou představí současné rezidenty. Dva z nich jsou Cosmina Moroșan, která se ve své tvorbě zabývá literaturou, náboženstvím a experimentálními psychiatrickými postupy, a Anticorp Solar, charakteristický svým hravým, spirituálním a emocionálním přístupem k „prostoru“, v němž se objekty chovají jako živé postavy. Oba pocházejí z Rumunska a dvakrát za večer vystoupí v rámci společné performance. Ve studiu číslo 20 bude k vidění výstava Jackpot, kterou připravil český rezident Hynek Alt společně se studenty svého ateliéru na FAMU.

Sarah Page: P.U.N.T.S. - Nikdy nevíš / Divadlo 
„Nikdy nevíš” od Sarah Page je scénické čtení, které proběhne na divadelním sále. Jack, pětadvacetiletý mladík s lehkou mentální poruchou, na rozdíl od svých vrstevníků nemá žádné sexuální zkušenosti. To se jeho oddaní rodiče rozhodnou změnit a najmou profesionálku Julii. Režie se ujal Adam Steinbauer, hrají Zuzana Ščerbová, Daniel Rymeš, Tomáš Novotný, Eva Ventrubová.

Závěr večera zpestří DJs.

Line-up:

17:00 Sarah Page: P.U.N.T.S. - Nikdy nevíš – scénické čtení  / divadelní sál  
18:30 Michal Baror & Amalia Vargas – artist talk 
19:00 Bite the Bullet – vernisáž / Galerie Kostka 
19:30 Milena Dopitová: Příště u vás – vernisáž / Galerie MeetFactory  
20:00 Komentovaná prohlídka / rezidenční patro
20:30 Cosmina Moroșan & Anticorp Solar – performance / rezideční patro
21:30 Cosmina Moroșan & Anticorp Solar – performance / rezidenční patro
22:00 DJs / foyer

19.00–00:00 výstava Jackpot / studio 20  
19:00-00:00 otevřené ateliéry / rezidenční pator

Vstup zdarma