Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Veřejný dům

21. 6. 18:00

V úterý 21. 6. bude opět celá smíchovská továrna otevřena všem, co zajímá umění. Nové výstavy, artist talk, komentovaná prohlídka, otevřené ateliéry, divadelní projekt ukrajinské herečky, koncerty... Veřejný dům odstartuje letní sezónu MeetFactory. 

 

GALERIE

Ať zaslechnu tvé stopy / Let Me Hear Your Footprints - vernisáž 
Galerie MeetFactory 

vystavující / artists: Michaela Blažková a/and Ráchel Skleničková ve spolupráci s/in collaboration with Alžběta Bačíková a/and Synth Library (CZ), David Escalona (ES), Elfa Björk Jónsdóttir (IS), Guðjón Gísli Kristinsson (IS), Aaron McPeake (UK), Joanna Pawlik (PL)
kurátorky / curators: Tereza Jindrová & Eva B. Riebová
Výstava je podpořena grantem Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP. / Supported by the peoples of Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA Grants. 

Javier Téllez: La Passion de Jeanne d'Arc - vernisáž 
Galerie Kostka 

artist talk s Joannou Pawlik 

REZIDENCE

otevřené ateliéry 

komentovaná prohlídka 

DIVADLO

Vzpomínky na představení
podle příběhu „Strážce srdce” od Francoise Sagan

Dorothy byla jednou z nejúspěšnějších hollywoodských scénáristek. Byla slavná, bohatá a lehkomyslná. Muži ji milovali. Kráčela životem se smíchem, dokud jí nehoda na silnici nepřevrátila život naruby.
V umění se Dorothy řídila zákonem „všechno je na prodej“. V její hlavě se reálné myšlení propletlo s výmysly. Ve snaze se nezbláznit napíše scénář k filmu „Okouzleni prázdnotou.” Žádné filmové studio si na něj netroufne. Dorothy se zavře doma, zatáhne okna a začne natáčet „vlastní film”. Jeho pointou má být „OSVOBOZENÍ”.
V hlavní a jediné roli vystoupí Sofia Brahina, absolventka národní univerzity kultury a umění a herečka Ateliéru Oleksandra Balabana. Ten tuto inscenaci režíroval na dálku z Kyjeva přes zoom. Představení proběhne v nově zrekonstruovaném ateliéru 22 v prvním patře. 
V ruském jazyce, bez titulků. 

HUDBA

Obelisk Of Light
Power ambientní projekt zvukového experimentátora Jana Kašpara, v kterém kombinuje táhlé hudební struktury v melancholickém tónu spolu s komplexním sound designem. Ve svých abstraktnějších kompozicích mimo jiné využívá digitálně opracovaného zvuku elektrické kytary.

Mount Roraima
Mount Roraima je instrumentální projekt čtyř kamarádů z jihu Čech, kteří se po letech sešli v Praze. Inspiraci z cest po světě společně přenesli do tvorby na pomezí psychedelie a postrocku. Symbolem se jim stal monumentální skalnatý masiv, klenot jižní Ameriky, obestřený tajemstvím, které prosakuje i do jejich hudby. Silný rytmický základ a dlouhé táhlé melodie lákají na příjemnou vlnu melancholie. Občas se zdá, že jste se ocitli ve starém westernu, na který se už dávno zapomnělo, jindy hřmí Mount Roraima křikem kytar tak naléhavým, že není úniku. Vítejte ve světe nepoznaného.

OSTATNÍ 

2. patro 
Své ateliéry otevřou fotografové a výtvarník Michal Škapa. 
 

Vstup zdarma

Line-up: 
18:00 Obelisk of Light I.

18:30 vernisáže 
19:00 artist talk: Joanna Pawlik 
20:00 komentovaná prohlídka rezidenčního patra | Obelisk of Light II. 
20:30 Vzpomínky na představení 
21:30 Mount Roraima 

18:00-23:00 otevřené ateliéry 
19:00-cca 23:00 2. patro (fotografové, ateliér Michala Škapy) 

 

Informace pro návštěvníky