Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům / Public House

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

22. 9. 18:00

Milí přátelé,
zveme vás na tento rok první Veřejný dům / Public House, kterým zahajujeme, doufejme že příznivou podzimní sezónu. V úterý 22. 9. jste všichni zváni do smíchovské továrny. 

Co nás čeká? 

Celým večerem vás budou provázet drag queen The House of Garbage, které celou akci zakončí perfromancí.
 

--------  Vernisáže výstav
Kde jsou lvi? / Ubi sunt leones?
„V dnešní době je snazší vylézt na nejvyšší horu světa, než nalézt dosud neobjevené místo na naší planetě." Výstava sleduje fenomén lidské fascinace dobrodružstvím a překonáváním limitů prostřednictvím objevitelských expedic a extrémních zážitků.
vystavující: Filip Dvořák (CZ), Jiří Franta & David Böhm (CZ), Felix Kiessling (DE), Nataša Kokić (RS), Štefan Papčo (SK), Alexander Ponomarev (UA), Macarena Ruiz-Tagle (CL), Vladimír Turner (CZ)
kurátorka: Eva Riebová 

Jaroslav Kyša a Richard Loskot: Tma představ 
Náš svět se zdá být už téměř zcela probádaný a ponechávající jen nemnohá tajemství. Tato iluzorní představa se ale rozpadá, jakmile obrátíme zrak ke hvězdné obloze. V reakci na výstavu Kde jsou lvi? Ubi sunt leones? tak umělci Jaro Kyša a Richard Loskot na první společné výstavě tematizují právě vesmír.
kurátorka: Tereza Jindrová 

-------- Artist talk
Macarena Ruiz-Tagle (CL)

Edit: Bohužel se nám v rámci aktuální situace nepodařilo původně plánovaný artist talk s Alexanderem Ponomarevem zrealizovat. Zoufat ale nemusíte, do konce výstavy s ním proběhne určitě jedna komentovaná prohlídka.  


 

-------- Otevřené ateliéry 
Rezidenti a rezidentky našeho programu otevřou svá studia a představí svou činnost. Součástí bude i komentovaná prohlídka s kurátory programu. 
Své ateliéry otevřou: Laura Eva Meuris (BE), Tomáš Roubal (CZ), Kasper Lecnim (PL), Adelina Cimochowicz (PL) + Adrian Altman (CZ), Centrum Centrum (PL), Urban Space Epics (US/CZ), Jakub Hošek (CZ)
 

-------- Divadlo 
Divadelní zkušebna a další prostory: Performnace studentů scénografie KALD DAMU

Nejde o příběh ale vždy jen o konflikt. Tělo performera je hranicí, která odděluje vnitřní a vnější prostor. Čtyři vizuálních performerů odhalí, co se na této křehké hranici odehrává. Co je vevnitř se snaží vykročit ven, a to co je na povrchu chce zakročit dovnitř. Vousy z drátu, černá sladká plíseň, šeptající tváře, plod se chystá ven. Performeři: Anna Blablová, Tereza Dostálová, Berta Doubková, Kristýna Khinová

-------- Hudba 
Toyota Vangelis
Václav Peloušek na domácí scéně není novou postavou. Po působení v projektech Hugo a Zoe nebo Paseka se mu daří svůj umělecký hlas nacházet jako písničkář vystupující pod jménem Toyota Vangelis, který místo kytary používá syntezátory, a svůj hlas moduluje vlastnoručně upraveným vokodérem. Velká část jeho nástrojů, na které hraje, přitom nese jeho otisk, protože je vymýšlí jako jeden z hlavních vývojářů firmy Bastl Instruments.
Natálie Pleváková
Ve své tvorbě se Natálie Pleváková zaměřuje na kompoziční strategie elektronické hudby v post-digitální éře – vytváří kompozice, ve kterých se překrývají různorodá média.

 

Vstup zdarma. 

18:00 artist talk
18:30 vernisáže výstav Kde jsou lvi? / Ubi sunt leones? a Jaroslav Kyša a Richard Loskot: Tma představ
20:00 komentovaná prohlídka rezidenčního patra
21:00 hudba - Toyota Vangelis, Natálie Pleváková 

18:00–23:00 otevřené ateliéry, otevřené 2. patro
18:00–23:00 performance studenti KALD DAMU