Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Vernisáže + Open Studios

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

27. 2. 18:00

Nadcházející výstavy budou uvedeny v průběhu jednoho večera na sklonku února. V režii galerijní dramaturgie MeetFactory se uskuteční nejprve vernisáž výstavy Placed into Abyss v Galerii Kostka, kde se představuje dílo chilského umělce Rodriga Arteagy, poté v Galerii MeetFactory proběhne vernisáž výstavy Ten, kdo chodí kolem. Ta představuje mezigenerační výpověď devíti umělkyní a umělců, které spojuje podobná citlivost a schopnost soustředěného pohledu.

Své dveře návštěvníkům otevřou také rezidence MeetFactory. V rezidenčním patře proběhnou prohlídky, které umožní nahlédnout pod pokličku tvorby našich aktuálních rezidentů. Ateliéry proběhnou rovněž s kurátory programu Luciou Kvočákovou a Piotrem Sikorou.

Rodrigo Arteaga: Placed into Abyss

Rodrigo Arteaga, chilský umělec, který studuje a tvoří v Londýně, zvolil jako téma Placed into Abyss historický vývoj skleníků spjatých se jménem biologa a výzkumníka Franka Stainbridge. Stainbridgovy skleníky obsahovaly tisíce druhů neznámých tropických rostlin, jejich stavbu však doprovázela celá řada nešťastných náhod a pochybení. Arteaga rekonstruuje architekturu jednotlivých skleníkových konstrukcí a ztracených rostlin.

Ten, kdo chodí kolem

Ten, kdo chodí kolem může být novodobý flâneur, všímavý pozorovatel okolního světa, a zároveň introvertní tvůrce vlastního mikrokosmu. V každém případě je schopným vypravěčem. Individualistický přístup k vlastní tvorbě každého z autorů je rozvinut v rámci společného experimentu. Tím je text na pomezí katalogu a volného literárního útvaru.

Rezidence

V rezidenčním patru bude představen projekt The New Dictionary of Old Ideas. Proběhne hedvábný workshop, který uvede Oleksander Pavlov. V ateliéru Tomasz Kręcického se budou po celý večer promítat jeho filmy a na chodbě pak zase filmy Jiřího Žáka, našeho rezidenta vzešlého z posledního open-callu. Rozloučíme se s rezidentkami Barborou Fastrovou a Johanou Pošovou, které u nás ještě vystaví sochu Gro.

Vstupné: volné
Program:
18:00 Rodrigo Arteaga: Placed into Abyss – vernisáž
18:30 Ten, kdo chodí kolem / Somenone Walking Around – vernisáž
19:00 Komentovaná prohlídka rezidenčního patra
19:00–23:00 Otevřené ateliéry