Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

VERNISSAGE / GUIDED TOUR / SCREENING

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 1. 19:00

První letošní mezižánrový večer v MeetFactory nabídne v Galerii Kostka vernisáž výstavy loňského laureáta ceny EXIT Jiřího Žáka s názvem Mateřské město. Kurátor Jaro Varga provede návštěvníky v rámci komentované prohlídky aktuální výstavou v Galerii MeetFactory s názvem Kdo hraje?. A promítáním filmu Markéty Magidové Překlapy a přehmaty se uzavře dlouhodobá přehlídka současného videoartu a filmu ve vizuálním umění.  

MATEŘSKÉ MĚSTO
Video, esej, dokument nebo fikční narace s názvem Mateřské město se zabývá konkrétními historickými souvislostmi kolonizace brazilských území společností Baťa. Jiří Žák se soustředil výhradně na činnost a plány J. A. Bati v několika městech v Jižní Americe, které zasáhly do podoby krajiny a způsobu života místního obyvatelstva.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY KDO HRAJE?
Společná výstava 9 umělců s názvem Kdo hraje? nahlíží skrytou roli emocí ve světě sportu
, performativní aspekt prožívání prohry a manipulativní nakládání s vypjatými situacemi s cílem vyvolat u diváků citovou reakci. Ve hře je „ekonomika slz“, která se stává silným hráčem na hřišti. Vystavující umělci: Olaf Breuning (CH), Zuzanna Janin (PL), Pawel Kruk (USA), Annika Larsson (SWE), Jean-Ulrick Désert (Haiti), Shaun Leonardo (USA), Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová (SK), Assa Kauppi (SWE).
 

PŘEKLAPY A PŘEHMATY
Ústřední postavou filmu Markéty Magidové je tanečnice, jež znázorňuje tři různé typy žen hlásící se na pracovní pohovor. Každá žena má svou vlastní stylistiku, oblečení i pohybové mechanismy. Stres způsobený vypjatou situací postupně narůstá a promítá se do pohybů tanečnice.