Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

VERNISSAGE / SCREENING / PERFORMANCE

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

18. 11. 19:00

Listopadový díl cyklu mezižánrových večerů v MeetFactory si posvítí na tradice. V Galerii Kostka Vás čeká vernisáž společné výstavy Anny Hulačové (CZ), Terezy Příhodové (CZ) a Karoliny Rossi (CZ) s názvem Kánon a ve velkém sále poběží v rámci dlouhodobé přehlídky současného českého videoartu série videí Pavla Jestřába Křik kohouta.     

KÁNON
Kánon ve společném díle trojice osobitých umělkyň, jejichž motivy a přístupy k tvorbě se v mnoha ohledech prolínají, je neortodoxním univerzem. Pilíře pomyslného chrámu tvoří společná víra v přírodu, tradiční symboly, chaos a řád, původní jádro duchovních praktik, nebo výmluvnost materiálu. Výstava je vedena touhou to vše pojmout do sjednoceného narativu, který bude stejně tak současný, jako bezčasý.  

SÉRIE VIDEÍ KŘIK KOHOUTA
Sérii videí s názvem Křik kohouta natočil Pavel Jestřáb během svého pobytu v Thajsku. Námětem videí jsou cesty folklórních souborů do cizích zemí za účelem představení slovácké lidové kultury. Pavel Jestřáb, pyšně oděný do slováckého národní kroje, přenáší do různých, převážně posvátných míst thajské kultury náznaky tradičních rituálů prováděných na slovácké vsi během roku – jsme svědky mše v budhistickém chrámu či jízdy na koni na pláži pod Opičím kopcem. Videa jsou součástí diplomové práce Pavla Jestřába, obhajované v ateliéru Intermediální konfrontace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové.


PERFORMANCE
Rezidenční umělce Urban Space Epics (US), Leafar Legov (DE) a Ecem Moran (TR) spojuje zájem o experimentální film a hudbu a pro společné představení vytvoří atmosférické spojení terénních nahrávek, živých ambientních procesů, živého samlingu a projekce, přičemž důležité budou především glitchové elementy a náhoda.