Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

VERNISSAGE / SCREENING / OPEN STUDIOS / PERFORMANCE

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

24. 9. 17:00

Zářijový díl cyklu mezižánrových večerů v MeetFactory představí v Galerii Kostka vernisáž výstavy Davida Přilučíka a Vojtěcha Rady Formativní účinky, ve velkém sále vás čeká promítání filmu Barbory Švehlákové s názvem K tekutosti klienta, těšit se můžete na performativní přednášku rumunského umělce Bogdana Achimescu a samozřejmě také na naše Open Studios.    

VÝSTAVA FORMATIVNÍ ÚČINKY
Výstava Formativní účinky spojující práce Davida Přílučíka a Vojtěcha Rady ohledává prostor mezi konkrétností objektu, jeho osobním příběhem a mezi jeho univerzalitou a nadosobní pamětí. V rámci výstavní instalace gradující od jednotlivosti ke koláži architektonických forem, přehodnocují autoři otázku, na niž se nám extrémních odpovědí dostalo v první polovině 20. století, a to nakolik je prostředí formativní. A zda mohou „dokonalé“ věci, vytvořené pouze za účelem konzumu, splynout s naší nedokonalou přítomností? Autorský přístup však nemůže být vnímán jen na rovině těchto velkých otázek, neboť zájem o formu předmětu samotného, o jeho povahu a vzhled, nelze v jejich tvorbě přehlédnout.

VIDEO K TEKUTOSTI KLIENTA
Video Barbory Švehlákové s názvem K tekutosti klienta je vizuální esejí, která vychází z kritické reflexe tréninkové metody označované jako Symbolické modelování a užívané ke zvyšování efektivity práce korporátních zaměstnanců. Symbolické modelování má původ v terapeutické metodě „čistého jazyka“, která spočívá v pokládání přesné struktury otázek vyplňovaných frázemi užívanými klientem. Video je založené na přepisu rozhovoru, který užívá metodu čistého jazyka, a zároveň je tento rozhovor konfrontován s prázdnými obrazovými  metaforami z internetových databank. Barbora Švehláková je studentkou ateliéru Intermediální konfrontace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové.
 

PERFORMATIVNÍ PŘEDNÁŠKA
Performativní přednáška Romanian DIY rumunského umělce Bogdana Achimescu prozkoumá otázky týkající se “dosažení nedosažitelného”, limitů lidského poznávání nebo možností překročení hranic tělesnosti. Přednáška je součástí série vystoupení pod názvem Because it is there, které navazují na výstavu The Second Death of George Mallory v Karlín Studios. Bogdan Achimescu absolvoval Akademii výtvarných umění v Kluži, v současné době působí jako vedoucí ateliéru intermédií na Akademii výtvarných umění v Krakově. Ve své práci se zaměřuje především na kulturu DIY a mezi jinými také na medium kresby a fotografie.
   

CRITICAL STUDIO
Veřejnosti se představí nový rezidenční project Critical Studio, jehož cílem je podporovat kritickou reflexi a výměnu ohledně rezidenčních programů, jejich účastníků, organizátorů a návštěvníků. Výsledky vzájemné spolupráce nabídnou Jomar Statkun (US) a Nadja Frank (DE) / THIS RED DOOR, Jens Heitjohann (DE), Katarina Zdjelar (RS/NL) a Rafael Vogel (DE).

OPEN STUDIOS

V 1. patře MeetFactory budou opět otevřeny naše Open Studios – tentokrát budete mít možnost nahlédnout do ateliérů těchto umělců: Kuba Woynarowski (PL), Urban Space Epics (US), Naomi Fitzsimmons (GB), Axel Gouala (FR), Viktor Valášek (CZ), Anabela Žigová a Mária Modrovich (SK).